Weather Narcao tomorrow
| 18 °C | 19 °C | 9 am | |
| 21 °C | 22 °C | 12 pm | |
| 22 °C | 22 °C | 3 pm | |
| 17 °C | 17 °C | 9 pm |
sunrise 6:29 am
sunset 8:16 pm
HOURLY
sunset 8:16 pm
Weather forecast Narcao April 29, 2026
During the day morning partly cloudy, later morning overcast, in the afternoon light rain, in the evening partly cloudy. The highest temperature 23 °C. Total rainfall 1.3 mm. At night clear. The lowest temperature 15 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Narcao, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h northeast |
1013 hPa | 80 % | 11 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northeast |
1013 hPa | 84 % | 12 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northeast |
1012 hPa | 86 % | 12 °C | 58 % | 0% | 0% | 3% | 57% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northeast |
1012 hPa | 86 % | 12 °C | 71 % | 0% | 0% | 1% | 70% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h northeast |
1012 hPa | 87 % | 12 °C | 27 % | 0% | 0% | 0% | 27% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1012 hPa | 88 % | 12 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east-northeast |
1011 hPa | 90 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east-northeast |
1011 hPa | 90 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain showers | 17 °C 17 °C |
0.1 mm | 5.2 m/s19 km/h east-northeast |
1012 hPa | 81 % | 13 °C | 89 % | 0% | 0% | 6% | 89% | |
| 9 AM
3 AM
| light rain showers | 18 °C 18 °C |
0.1 mm | 4.6 m/s17 km/h east-northeast |
1012 hPa | 79 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 11% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| light rain | 20 °C 21 °C |
0.1 mm | 4.5 m/s16 km/h east-northeast |
1012 hPa | 73 % | 15 °C | 100 % | 0% | 0% | 26% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east |
1013 hPa | 69 % | 15 °C | 100 % | 0% | 7% | 37% | 100% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east |
1013 hPa | 68 % | 15 °C | 99 % | 0% | 1% | 34% | 99% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h southeast |
1013 hPa | 59 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 98% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h south-southeast |
1013 hPa | 57 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 70% | 99% | |
| 3 PM
9 AM
| rain | 22 °C 22 °C |
0.7 mm | 5.4 m/s19 km/h south-southeast |
1013 hPa | 60 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 99% | 100% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east |
1012 hPa | 70 % | 15 °C | 73 % | 0% | 0% | 45% | 53% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1012 hPa | 70 % | 15 °C | 74 % | 0% | 6% | 30% | 62% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h northeast |
1012 hPa | 72 % | 15 °C | 95 % | 0% | 0% | 18% | 94% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east-northeast |
1012 hPa | 76 % | 14 °C | 82 % | 0% | 0% | 16% | 78% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-northeast |
1012 hPa | 78 % | 14 °C | 93 % | 0% | 0% | 14% | 93% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east-northeast |
1013 hPa | 79 % | 13 °C | 82 % | 0% | 0% | 25% | 77% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1013 hPa | 75 % | 12 °C | 70 % | 0% | 0% | 0% | 69% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-northeast |
1014 hPa | 76 % | 11 °C | 58 % | 0% | 0% | 0% | 58% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northeast |
1014 hPa | 79 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northeast |
1014 hPa | 82 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-northeast |
1014 hPa | 84 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1013 hPa | 85 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h northeast |
1013 hPa | 86 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-northeast |
1014 hPa | 86 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-northeast |
1014 hPa | 85 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-northeast |
1014 hPa | 83 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1015 hPa | 75 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northeast |
1015 hPa | 62 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east-northeast |
1015 hPa | 50 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east-northeast |
1016 hPa | 43 % | 10 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 24 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h east |
1016 hPa | 39 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 25 °C 24 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east |
1016 hPa | 38 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 25 °C 24 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east |
1016 hPa | 38 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 25 °C 24 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east |
1016 hPa | 38 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 25 °C 24 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1016 hPa | 39 % | 10 °C | 14 % | 0% | 0% | 0% | 14% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 25 °C 24 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1016 hPa | 40 % | 10 °C | 65 % | 0% | 1% | 0% | 64% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 24 °C 24 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-southeast |
1016 hPa | 43 % | 10 °C | 83 % | 0% | 7% | 0% | 82% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east |
1016 hPa | 51 % | 11 °C | 42 % | 0% | 0% | 0% | 42% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northeast |
1016 hPa | 65 % | 13 °C | 30 % | 0% | 0% | 0% | 30% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northeast |
1017 hPa | 73 % | 13 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h east-northeast |
1018 hPa | 79 % | 13 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east-northeast |
1019 hPa | 82 % | 13 °C | 9 % | 0% | 2% | 0% | 7% | |
Narcao, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 39.1675; 8.6750
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Narcao, Republic of Italy. Weather forecast Narcao.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Narcao is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Narcao
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:29 am | 8:16 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:22 pm | 13:47 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6 am | 8:45 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:26 am | 9:19 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:49 am | 9:57 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:18 pm | 04/29/2026 5:06 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |