Weather Maserà di Padova long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Maserà di Padova for ten days.
Wednesday, Apr 29
22 / 14°C
| 1.2 mm | 23 km/h |
| 22 °C | 20 °C | 12 pm | |
| 22 °C | 21 °C | 3 pm | |
| 21 °C | 19 °C | 5 pm | |
| 14 °C | 13 °C | 10 pm |
sunrise 6:04 am
sunset 8:16 pm
HOURLY
sunset 8:16 pm
|
|
|
|
Weather forecast Maserà di Padova, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east-northeast |
1016 hPa | 48 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 8% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east-northeast |
1017 hPa | 44 % | 8 °C | 98 % | 0% | 0% | 4% | 98% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east |
1017 hPa | 41 % | 8 °C | 98 % | 0% | 0% | 2% | 98% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east |
1016 hPa | 41 % | 8 °C | 93 % | 0% | 0% | 5% | 93% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east |
1016 hPa | 40 % | 8 °C | 95 % | 0% | 3% | 10% | 95% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east |
1016 hPa | 39 % | 8 °C | 57 % | 0% | 22% | 48% | 10% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h east-northeast |
1016 hPa | 41 % | 7 °C | 82 % | 0% | 59% | 72% | 24% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h northeast |
1016 hPa | 41 % | 7 °C | 93 % | 0% | 6% | 92% | 22% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h northeast |
1017 hPa | 46 % | 7 °C | 96 % | 0% | 0% | 89% | 58% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h northeast |
1017 hPa | 52 % | 7 °C | 99 % | 0% | 0% | 99% | 66% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 16 °C 15 °C |
0.3 mm | 5.2 m/s19 km/h northeast |
1018 hPa | 59 % | 7 °C | 99 % | 0% | 0% | 96% | 79% | |
| 9 PM
3 PM
| rain | 14 °C 13 °C |
0.8 mm | 5.1 m/s18 km/h northeast |
1019 hPa | 68 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 94% | |
| 10 PM
4 PM
| light rain | 14 °C 13 °C |
0.1 mm | 5.4 m/s19 km/h east-northeast |
1020 hPa | 77 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 67% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h northeast |
1020 hPa | 75 % | 9 °C | 92 % | 0% | 0% | 88% | 75% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1021 hPa | 70 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 46% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h northeast |
1021 hPa | 62 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 99% | 100% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northeast |
1021 hPa | 50 % | 3 °C | 74 % | 0% | 0% | 21% | 69% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h northeast |
1022 hPa | 47 % | 2 °C | 10 % | 0% | 0% | 7% | 3% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h east-northeast |
1022 hPa | 45 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east-northeast |
1022 hPa | 47 % | 1 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h east-northeast |
1023 hPa | 46 % | 0 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east-northeast |
1023 hPa | 42 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h east-northeast |
1024 hPa | 37 % | -1 °C | 10 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.9 m/s25 km/h east-northeast |
1025 hPa | 32 % | -2 °C | 73 % | 0% | 0% | 73% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h east-northeast |
1025 hPa | 32 % | -1 °C | 22 % | 0% | 0% | 22% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 16 °C 12 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h east-northeast |
1025 hPa | 28 % | -2 °C | 10 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 17 °C 13 °C |
0.0 mm | 7.8 m/s28 km/h east |
1025 hPa | 26 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 17 °C 13 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h east |
1025 hPa | 26 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.9 m/s25 km/h east |
1025 hPa | 24 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 18 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h east |
1025 hPa | 23 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 18 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east |
1024 hPa | 23 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east |
1024 hPa | 24 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east |
1023 hPa | 25 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east |
1023 hPa | 28 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east |
1023 hPa | 36 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-northeast |
1024 hPa | 47 % | 2 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northeast |
1025 hPa | 46 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northeast |
1026 hPa | 51 % | 2 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
Maserà di Padova, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 45.3183; 11.8654
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Maserà di Padova, Republic of Italy. Weather forecast Maserà di Padova.
Maserà di Padova - weather nearby - bigger cities
Maserà di Padova - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Maserà di Padova is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Maserà di Padova
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:04 am | 8:16 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:09 pm | 14:12 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:31 am | 8:49 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:52 am | 9:28 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:07 am | 10:13 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:08 pm | 04/29/2026 4:48 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |