Weather Marina di Camerota today
| 21 °C | 21 °C | 9 am | |
| 23 °C | 24 °C | 12 pm | |
| 23 °C | 24 °C | 3 pm | |
| 18 °C | 18 °C | 9 pm |
sunrise 6:01 am
sunset 7:51 pm
HOURLY
sunset 7:51 pm
Weather forecast Marina di Camerota April 29, 2026
During the day clear, in the evening initially clear, later partly cloudy. The highest temperature 23 °C. At night overcast. The lowest temperature 16 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Marina di Camerota, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northeast |
1016 hPa | 84 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north |
1016 hPa | 82 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north |
1016 hPa | 80 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1015 hPa | 76 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1015 hPa | 71 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1015 hPa | 67 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northeast |
1015 hPa | 64 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northeast |
1015 hPa | 63 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1015 hPa | 66 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northeast |
1015 hPa | 54 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south |
1016 hPa | 53 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south |
1016 hPa | 61 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 23 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south |
1016 hPa | 68 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 23 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south |
1016 hPa | 70 % | 17 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 23 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southwest |
1016 hPa | 68 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 23 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southwest |
1015 hPa | 63 % | 15 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 23 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h southwest |
1015 hPa | 57 % | 13 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southwest |
1014 hPa | 54 % | 12 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-southwest |
1014 hPa | 52 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west |
1014 hPa | 56 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west |
1014 hPa | 62 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-northwest |
1015 hPa | 64 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-northwest |
1015 hPa | 66 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northwest |
1015 hPa | 69 % | 11 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1015 hPa | 70 % | 11 °C | 9 % | 0% | 0% | 0% | 9% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1015 hPa | 68 % | 10 °C | 75 % | 0% | 0% | 2% | 74% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1015 hPa | 69 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 60% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-northwest |
1016 hPa | 76 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 68% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain showers | 20 °C 21 °C |
0.9 mm | 1.7 m/s6 km/h west |
1016 hPa | 70 % | 14 °C | 25 % | 0% | 2% | 24% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1016 hPa | 55 % | 8 °C | 82 % | 0% | 3% | 82% | 0% | |
Marina di Camerota, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 40.0036; 15.3672
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Marina di Camerota, Republic of Italy. Weather forecast Marina di Camerota.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Marina di Camerota is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Marina di Camerota
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Marina di Camerota
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:01 am | 7:51 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:55 pm | 13:50 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:31 am | 8:21 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:56 am | 8:55 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:19 am | 9:33 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:51 pm | 04/29/2026 4:38 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |