Weather Madonna dei Ponticelli long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Madonna dei Ponticelli for ten days.
Monday, May 4
22 / 14°C
| 0.1 mm | 1 km/h |
| 15 °C | 14 °C | 2 am | |
| 14 °C | 14 °C | 8 am | |
| 22 °C | 21 °C | 2 pm | |
| 20 °C | 19 °C | 8 pm |
sunrise 6:01 am
sunset 8:25 pm
HOURLY
sunset 8:25 pm
|
|
|
|
Weather forecast Madonna dei Ponticelli, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.1 mm | 0.6 m/s2 km/h west-northwest |
1016 hPa | 55 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h southwest |
1017 hPa | 73 % | 9 °C | 4 % | 0% | 0% | 3% | 1% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h east-northeast |
1015 hPa | 37 % | 6 °C | 6 % | 0% | 0% | 6% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h southeast |
1013 hPa | 52 % | 9 °C | 9 % | 0% | 3% | 7% | 0% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-southwest |
1014 hPa | 82 % | 10 °C | 57 % | 0% | 0% | 8% | 53% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-northwest |
1014 hPa | 79 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 22 °C 22 °C |
0.2 mm | 1.7 m/s6 km/h southeast |
1013 hPa | 52 % | 11 °C | 100 % | 0% | 7% | 43% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 20 °C 21 °C |
0.4 mm | 2.1 m/s8 km/h east |
1011 hPa | 65 % | 13 °C | 18 % | 0% | 0% | 5% | 12% | |
Madonna dei Ponticelli, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 44.8167; 10.9500
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Madonna dei Ponticelli, Republic of Italy. Weather forecast Madonna dei Ponticelli.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Madonna dei Ponticelli is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Madonna dei Ponticelli
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:01 am | 8:25 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:12 pm | 14:23 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:28 am | 8:58 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:48 am | 9:38 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:03 am | 10:24 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 10:45 pm | 05/04/2026 7 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |