Weather Lido Campomarino weekend
Weather forecast for Lido Campomarino for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day morning clear, later morning partly cloudy, in the afternoon initially partly cloudy, later clear. Sunday during the day clear.
Friday, May 1
16 / 10°C
| 0.5 mm | 27 km/h |
| 13 °C | 11 °C | 2 am | |
| 13 °C | 11 °C | 8 am | |
| 16 °C | 13 °C | 2 pm | |
| 13 °C | 11 °C | 8 pm |
sunrise 5:55 am
sunset 7:58 pm
HOURLY
sunset 7:58 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Lido Campomarino, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h northeast |
1022 hPa | 53 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h north |
1022 hPa | 50 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h north-northwest |
1023 hPa | 44 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| light rain showers | 13 °C 10 °C |
0.5 mm | 6.5 m/s23 km/h northwest |
1022 hPa | 54 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northwest |
1023 hPa | 77 % | 7 °C | 4 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 14 °C 13 °C |
0.1 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1023 hPa | 67 % | 7 °C | 28 % | 0% | 21% | 16% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h north-northwest |
1022 hPa | 42 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-northwest |
1020 hPa | 65 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Lido Campomarino, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 41.9575; 15.0526
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Lido Campomarino, Republic of Italy. Weather forecast Lido Campomarino.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Lido Campomarino is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Lido Campomarino
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:55 am | 7:58 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:56 pm | 14:02 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:24 am | 8:29 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:48 am | 9:06 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:08 am | 9:46 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:02 pm | 05/01/2026 5:21 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |