Weather Guidetti today
Weather forecast Guidetti April 29, 2026
During the day morning clear, in the afternoon overcast, in the evening partly cloudy. The highest temperature 21 °C. At night the lowest temperature 12 °C. Total rainfall 0.1 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Guidetti, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south-southeast |
1013 hPa | 92 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h east |
1012 hPa | 89 % | 10 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h east-northeast |
1010 hPa | 49 % | 9 °C | 93 % | 0% | 5% | 18% | 92% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-southeast |
1009 hPa | 66 % | 10 °C | 27 % | 0% | 0% | 26% | 2% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 13 °C 13 °C |
0.1 mm | 2.3 m/s8 km/h east-northeast |
1010 hPa | 96 % | 12 °C | 16 % | 0% | 0% | 16% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 14 °C 15 °C |
0.2 mm | 0.7 m/s3 km/h north-northeast |
1009 hPa | 93 % | 12 °C | 99 % | 0% | 99% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 21 °C 22 °C |
0.1 mm | 1.2 m/s4 km/h west-northwest |
1008 hPa | 58 % | 12 °C | 18 % | 0% | 6% | 15% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east-southeast |
1006 hPa | 74 % | 13 °C | 40 % | 0% | 14% | 36% | 3% | |
Guidetti, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 44.7071; 11.5963
Time zone: Europe / Rome
Population: 26
Altitude: 8 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Guidetti, Republic of Italy. Weather forecast Guidetti.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Guidetti is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Guidetti
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Guidetti
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:06 am | 8:16 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:10 pm | 14:09 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:34 am | 8:48 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:55 am | 9:27 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:12 am | 10:11 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:08 pm | 04/29/2026 4:50 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |