Weather Gionghi the day after tomorrow
Weather forecast Gionghi April 30, 2026
During the day morning cloudy, in the afternoon clear. The highest temperature 18 °C. Total rainfall 0.2 mm. At night partly cloudy. The lowest temperature 12 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Gionghi, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| light rain | 13 °C 13 °C |
0.2 mm | 0.3 m/s1 km/h east-southeast |
1020 hPa | 87 % | 10 °C | 99 % | 1% | 30% | 65% | 97% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h east |
1021 hPa | 88 % | 10 °C | 65 % | 0% | 39% | 35% | 23% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h west-northwest |
1021 hPa | 88 % | 10 °C | 64 % | 1% | 60% | 44% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h east |
1021 hPa | 87 % | 10 °C | 64 % | 0% | 64% | 42% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h northeast |
1021 hPa | 87 % | 9 °C | 73 % | 0% | 68% | 46% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south-southeast |
1022 hPa | 88 % | 9 °C | 69 % | 0% | 63% | 34% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south |
1022 hPa | 88 % | 9 °C | 71 % | 0% | 68% | 25% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south-southeast |
1022 hPa | 88 % | 9 °C | 78 % | 0% | 75% | 14% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southeast |
1023 hPa | 88 % | 10 °C | 41 % | 0% | 40% | 1% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southeast |
1023 hPa | 80 % | 9 °C | 66 % | 0% | 66% | 2% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south-southeast |
1023 hPa | 69 % | 8 °C | 50 % | 0% | 50% | 7% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south |
1023 hPa | 62 % | 8 °C | 46 % | 0% | 44% | 17% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1023 hPa | 58 % | 8 °C | 45 % | 0% | 44% | 7% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h southwest |
1022 hPa | 55 % | 8 °C | 63 % | 0% | 60% | 12% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h southwest |
1022 hPa | 54 % | 8 °C | 31 % | 0% | 21% | 14% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h southwest |
1022 hPa | 55 % | 8 °C | 25 % | 0% | 16% | 11% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h southwest |
1021 hPa | 54 % | 8 °C | 11 % | 0% | 5% | 7% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h southwest |
1021 hPa | 54 % | 8 °C | 4 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south-southwest |
1021 hPa | 53 % | 7 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h south-southwest |
1021 hPa | 54 % | 6 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1022 hPa | 62 % | 7 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h south |
1026 hPa | 81 % | 5 °C | 24 % | 0% | 18% | 7% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 0.2 m/s1 km/h east |
1028 hPa | 76 % | 5 °C | 31 % | 0% | 31% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1024 hPa | 41 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south |
1024 hPa | 51 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Gionghi, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 46.0574; 11.1464
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Gionghi, Republic of Italy. Weather forecast Gionghi.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Gionghi is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Gionghi
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:03 am | 8:22 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:12 pm | 14:18 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:30 am | 8:56 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:50 am | 9:36 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:04 am | 10:22 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:19 pm | 04/30/2026 5:08 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |