Weather Galeazza Pepoli week
Weather forecast for Galeazza Pepoli for this and next week.
Monday, May 4
20 / 15°C
| 0.3 mm | 7 km/h |
| 15 °C | 14 °C | 2 am | |
| 15 °C | 13 °C | 8 am | |
| 20 °C | 19 °C | 2 pm | |
| 18 °C | 18 °C | 8 pm |
sunrise 6:00 am
sunset 8:23 pm
HOURLY
sunset 8:23 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Galeazza Pepoli, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west |
1016 hPa | 58 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.1 mm | 2.2 m/s8 km/h west |
1017 hPa | 53 % | 5 °C | 99 % | 0% | 0% | 94% | 86% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.2 mm | 2.0 m/s7 km/h west |
1017 hPa | 39 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 77% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south-southwest |
1015 hPa | 59 % | 9 °C | 100 % | 0% | 5% | 12% | 100% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 0.2 m/s1 km/h south-southwest |
1014 hPa | 74 % | 10 °C | 100 % | 0% | 21% | 97% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain | 16 °C 16 °C |
0.9 mm | 0.3 m/s1 km/h west-northwest |
1013 hPa | 76 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 18 °C 18 °C |
3.0 mm | 3.3 m/s12 km/h southeast |
1013 hPa | 63 % | 10 °C | 100 % | 0% | 15% | 39% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 16 °C 17 °C |
4.2 mm | 2.9 m/s10 km/h east-southeast |
1011 hPa | 85 % | 13 °C | 100 % | 0% | 3% | 94% | 100% | |
Galeazza Pepoli, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 44.7978; 11.2764
Time zone: Europe / Rome
Population: 150
Altitude: 13 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Galeazza Pepoli, Republic of Italy. Weather forecast Galeazza Pepoli.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Galeazza Pepoli is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Galeazza Pepoli
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6 am | 8:23 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:11 pm | 14:23 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:27 am | 8:57 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:47 am | 9:36 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:02 am | 10:22 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 10:43 pm | 05/04/2026 6:59 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |