Weather Cozzo Carbonaro the day after tomorrow
Weather forecast Cozzo Carbonaro April 30, 2026
During the day morning rain, later morning cloudy, in the afternoon initially cloudy, later light rain showers, in the evening initially light rain showers, later overcast. The highest temperature 21 °C. Total rainfall 2.5 mm. At night clear. The lowest temperature 9 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Cozzo Carbonaro, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east-southeast |
1016 hPa | 77 % | 5 °C | 82 % | 0% | 0% | 0% | 82% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h southeast |
1015 hPa | 76 % | 5 °C | 66 % | 0% | 0% | 0% | 66% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h southeast |
1015 hPa | 73 % | 4 °C | 99 % | 0% | 0% | 40% | 99% | |
| 3 AM
9 PM
| rain | 10 °C 8 °C |
0.4 mm | 2.2 m/s8 km/h south |
1016 hPa | 69 % | 4 °C | 100 % | 0% | 0% | 96% | 100% | |
| 4 AM
10 PM
| rain | 11 °C 10 °C |
0.5 mm | 2.7 m/s10 km/h south |
1017 hPa | 77 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 96% | 98% | |
| 5 AM
11 PM
| light rain | 11 °C 10 °C |
0.2 mm | 2.9 m/s10 km/h east-southeast |
1016 hPa | 86 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 97% | 90% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east-southeast |
1016 hPa | 93 % | 9 °C | 100 % | 0% | 3% | 100% | 64% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 11 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h southeast |
1016 hPa | 92 % | 10 °C | 100 % | 0% | 42% | 97% | 81% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 14 °C 14 °C |
0.3 mm | 2.0 m/s7 km/h southeast |
1016 hPa | 89 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 97% | 100% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h southwest |
1017 hPa | 82 % | 11 °C | 96 % | 0% | 1% | 28% | 94% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west |
1016 hPa | 74 % | 11 °C | 78 % | 0% | 2% | 3% | 77% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-northwest |
1016 hPa | 61 % | 10 °C | 39 % | 0% | 6% | 0% | 35% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northwest |
1016 hPa | 55 % | 10 °C | 17 % | 0% | 7% | 9% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northwest |
1016 hPa | 49 % | 9 °C | 17 % | 0% | 8% | 13% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain showers | 21 °C 20 °C |
0.8 mm | 4.9 m/s18 km/h northwest |
1015 hPa | 46 % | 9 °C | 24 % | 0% | 5% | 19% | 5% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.2 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
1017 hPa | 75 % | 10 °C | 100 % | 0% | 12% | 100% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northeast |
1019 hPa | 78 % | 4 °C | 10 % | 0% | 10% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northeast |
1020 hPa | 51 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h northeast |
1019 hPa | 33 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northeast |
1020 hPa | 45 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Cozzo Carbonaro, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 39.4632; 16.2007
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Cozzo Carbonaro, Republic of Italy. Weather forecast Cozzo Carbonaro.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Cozzo Carbonaro is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Cozzo Carbonaro
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:57 am | 7:47 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:52 pm | 13:50 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:28 am | 8:17 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:53 am | 8:51 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:16 am | 9:29 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:49 pm | 04/30/2026 4:58 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |