Weather Cornarotta II week
Weather forecast for Cornarotta II for this and next week.
Saturday, May 2
23 / 11°C
| 0.0 mm | 7 km/h |
| 11 °C | 9 °C | 2 am | |
| 13 °C | 11 °C | 8 am | |
| 23 °C | 21 °C | 2 pm | |
| 20 °C | 19 °C | 8 pm |
sunrise 5:58 am
sunset 8:19 pm
HOURLY
sunset 8:19 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Cornarotta II, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h southwest |
1027 hPa | 56 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northwest |
1026 hPa | 55 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 23 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southwest |
1023 hPa | 26 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south |
1020 hPa | 36 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h north |
1020 hPa | 59 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northeast |
1019 hPa | 64 % | 7 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h southeast |
1017 hPa | 36 % | 7 °C | 88 % | 0% | 0% | 0% | 88% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east-southeast |
1015 hPa | 49 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
Cornarotta II, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 45.5507; 12.1165
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Cornarotta II, Republic of Italy. Weather forecast Cornarotta II.
Cornarotta II - weather nearby - bigger cities
Cornarotta II - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Cornarotta II is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Cornarotta II
data are always in the local timeSun and light
May 2, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:58 am | 8:19 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:08 pm | 14:21 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:24 am | 8:53 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:44 am | 9:33 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:58 am | 10:20 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/01/2026 8:30 pm | 05/02/2026 5:47 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |