Weather Colle della Torre weekend
Weather forecast for Colle della Torre for this and next weekend.
Tuesday, Apr 28
22 / 13°C
| 0.0 mm | 11 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Colle della Torre, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 04/20/2026 |
|||||||||||||
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east-northeast |
1011 hPa | 70 % | 14 °C | 68 % | 0% | 5% | 15% | 60% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east |
1011 hPa | 73 % | 14 °C | 28 % | 0% | 0% | 4% | 25% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-southeast |
1010 hPa | 79 % | 15 °C | 77 % | 0% | 0% | 1% | 76% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h southeast |
1010 hPa | 83 % | 14 °C | 63 % | 0% | 0% | 0% | 63% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south |
1011 hPa | 78 % | 13 °C | 81 % | 0% | 0% | 1% | 81% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h southwest |
1011 hPa | 64 % | 10 °C | 18 % | 0% | 0% | 0% | 18% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h southwest |
1010 hPa | 62 % | 9 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
Tuesday 04/21/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h southwest |
1010 hPa | 62 % | 9 °C | 7 % | 0% | 0% | 1% | 7% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h southwest |
1010 hPa | 65 % | 9 °C | 74 % | 0% | 0% | 0% | 74% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h southwest |
1010 hPa | 68 % | 9 °C | 79 % | 0% | 0% | 2% | 78% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h west-southwest |
1010 hPa | 72 % | 10 °C | 77 % | 0% | 1% | 11% | 73% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h west |
1010 hPa | 78 % | 10 °C | 71 % | 0% | 1% | 35% | 56% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h west-southwest |
1011 hPa | 78 % | 10 °C | 73 % | 0% | 3% | 23% | 64% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h west |
1011 hPa | 76 % | 10 °C | 38 % | 0% | 0% | 23% | 20% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h west |
1011 hPa | 79 % | 10 °C | 28 % | 0% | 3% | 19% | 7% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h west-northwest |
1011 hPa | 78 % | 11 °C | 33 % | 0% | 21% | 14% | 2% | |
| 9 AM
3 AM
| light rain | 17 °C 18 °C |
0.2 mm | 3.6 m/s13 km/h northwest |
1011 hPa | 82 % | 13 °C | 86 % | 0% | 85% | 3% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1012 hPa | 80 % | 13 °C | 34 % | 0% | 18% | 23% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1012 hPa | 74 % | 13 °C | 37 % | 0% | 33% | 19% | 1% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1012 hPa | 70 % | 12 °C | 28 % | 0% | 10% | 12% | 10% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northeast |
1011 hPa | 69 % | 12 °C | 67 % | 0% | 28% | 15% | 47% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northeast |
1011 hPa | 72 % | 13 °C | 43 % | 0% | 23% | 13% | 14% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northeast |
1011 hPa | 75 % | 13 °C | 62 % | 0% | 34% | 17% | 33% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1011 hPa | 76 % | 13 °C | 60 % | 0% | 40% | 25% | 19% | |
| 5 PM
11 AM
| light rain showers | 17 °C 17 °C |
0.1 mm | 4.2 m/s15 km/h north-northeast |
1011 hPa | 76 % | 12 °C | 70 % | 0% | 48% | 26% | 31% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northeast |
1011 hPa | 82 % | 13 °C | 87 % | 0% | 32% | 46% | 66% | |
| 7 PM
1 PM
| heavy rain | 16 °C 16 °C |
1.1 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1011 hPa | 83 % | 12 °C | 100 % | 0% | 100% | 50% | 65% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 15 °C 15 °C |
0.7 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1012 hPa | 88 % | 13 °C | 96 % | 0% | 88% | 76% | 33% | |
| 9 PM
3 PM
| light rain | 15 °C 16 °C |
0.1 mm | 3.7 m/s13 km/h northwest |
1013 hPa | 93 % | 13 °C | 100 % | 0% | 96% | 99% | 81% | |
| 10 PM
4 PM
| light rain | 15 °C 16 °C |
0.2 mm | 3.6 m/s13 km/h northwest |
1013 hPa | 93 % | 13 °C | 95 % | 0% | 38% | 29% | 89% | |
| 11 PM
5 PM
| light rain | 14 °C 14 °C |
0.1 mm | 4.9 m/s18 km/h northwest |
1013 hPa | 94 % | 13 °C | 97 % | 0% | 84% | 64% | 76% | |
Colle della Torre, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 42.0063; 14.9496
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Colle della Torre, Republic of Italy. Weather forecast Colle della Torre.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.