Weather Colle della Stella tomorrow
| 14 °C | 13 °C | 9 am | |
| 14 °C | 13 °C | 12 pm | |
| 16 °C | 14 °C | 3 pm | |
| 12 °C | 10 °C | 9 pm |
sunrise 5:57 am
sunset 7:57 pm
HOURLY
sunset 7:57 pm
Weather forecast Colle della Stella April 30, 2026
During the day morning rain, later morning rain showers, in the afternoon initially rain showers, later partly cloudy, in the evening initially partly cloudy, later clear. The highest temperature 16 °C. Total rainfall 2.6 mm. At night partly cloudy. The lowest temperature 12 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Colle della Stella, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h west-northwest |
1015 hPa | 90 % | 11 °C | 27 % | 0% | 0% | 2% | 25% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west-northwest |
1015 hPa | 93 % | 12 °C | 50 % | 0% | 4% | 4% | 46% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h northwest |
1015 hPa | 94 % | 13 °C | 61 % | 0% | 30% | 33% | 15% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h northwest |
1015 hPa | 95 % | 13 °C | 99 % | 0% | 57% | 96% | 22% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h north-northwest |
1016 hPa | 91 % | 13 °C | 100 % | 0% | 53% | 100% | 59% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h north-northwest |
1016 hPa | 91 % | 13 °C | 100 % | 2% | 38% | 99% | 96% | |
| 6 AM
12 AM
| rain | 14 °C 13 °C |
0.4 mm | 6.8 m/s24 km/h northwest |
1017 hPa | 88 % | 12 °C | 100 % | 0% | 26% | 100% | 100% | |
| 7 AM
1 AM
| rain | 14 °C 13 °C |
0.5 mm | 6.5 m/s23 km/h north-northwest |
1017 hPa | 90 % | 12 °C | 100 % | 0% | 57% | 100% | 92% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 14 °C 14 °C |
0.4 mm | 6.0 m/s22 km/h north |
1018 hPa | 89 % | 12 °C | 99 % | 0% | 28% | 98% | 71% | |
| 9 AM
3 AM
| rain | 14 °C 13 °C |
0.6 mm | 6.1 m/s22 km/h north-northwest |
1018 hPa | 81 % | 11 °C | 96 % | 0% | 54% | 92% | 18% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h north-northwest |
1019 hPa | 81 % | 11 °C | 93 % | 0% | 64% | 69% | 43% | |
| 11 AM
5 AM
| light rain | 15 °C 13 °C |
0.1 mm | 7.9 m/s28 km/h north-northwest |
1020 hPa | 71 % | 9 °C | 100 % | 0% | 35% | 100% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| light rain | 14 °C 12 °C |
0.1 mm | 7.6 m/s27 km/h north-northwest |
1020 hPa | 74 % | 9 °C | 99 % | 0% | 95% | 78% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h north |
1020 hPa | 65 % | 8 °C | 39 % | 0% | 21% | 23% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain showers | 16 °C 14 °C |
0.2 mm | 7.6 m/s27 km/h north |
1020 hPa | 56 % | 7 °C | 32 % | 0% | 29% | 7% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h north |
1020 hPa | 57 % | 7 °C | 57 % | 0% | 53% | 4% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h north |
1020 hPa | 55 % | 7 °C | 10 % | 0% | 10% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h north |
1020 hPa | 50 % | 5 °C | 5 % | 0% | 5% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h north-northwest |
1020 hPa | 53 % | 5 °C | 13 % | 0% | 13% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h north-northwest |
1020 hPa | 55 % | 5 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h north-northwest |
1021 hPa | 57 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h northwest |
1021 hPa | 54 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h northwest |
1021 hPa | 52 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h northwest |
1022 hPa | 54 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h west-northwest |
1022 hPa | 58 % | 3 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h northwest |
1022 hPa | 61 % | 3 °C | 35 % | 0% | 9% | 34% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northwest |
1022 hPa | 65 % | 4 °C | 25 % | 0% | 23% | 9% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north |
1023 hPa | 45 % | 0 °C | 10 % | 0% | 10% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h north |
1024 hPa | 37 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northwest |
1023 hPa | 50 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Colle della Stella, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 41.9751; 14.9662
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Colle della Stella, Republic of Italy. Weather forecast Colle della Stella.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Colle della Stella is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Colle della Stella
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:57 am | 7:57 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:57 pm | 14:00 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:26 am | 8:28 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:50 am | 9:05 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:10 am | 9:45 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:58 pm | 04/30/2026 4:59 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |