Weather Coccomaro di Focomorto today
| 20 °C | 20 °C | 8 pm | |
| 18 °C | 19 °C | 9 pm | |
| 17 °C | 18 °C | 10 pm | |
| 16 °C | 17 °C | 11 pm |
sunrise 6:07 am
sunset 8:14 pm
HOURLY
sunset 8:14 pm
Weather forecast Coccomaro di Focomorto April 28, 2026
Evening in the evening cloudy. The highest temperature 20 °C. At night the lowest temperature 16 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Coccomaro di Focomorto, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 8 PM
2 PM
| overcast | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east-southeast |
1013 hPa | 64 % | 12 °C | 99 % | 0% | 0% | 18% | 99% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h east |
1014 hPa | 71 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 25% | 99% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east |
1015 hPa | 76 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 25% | 100% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east |
1015 hPa | 83 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 19% | 100% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east-northeast |
1015 hPa | 88 % | 13 °C | 89 % | 0% | 0% | 13% | 88% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-northeast |
1015 hPa | 90 % | 13 °C | 62 % | 0% | 0% | 6% | 60% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-northeast |
1015 hPa | 92 % | 13 °C | 32 % | 0% | 0% | 3% | 30% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1015 hPa | 93 % | 13 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northeast |
1015 hPa | 94 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northeast |
1015 hPa | 94 % | 12 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1015 hPa | 93 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1015 hPa | 88 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1016 hPa | 80 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1016 hPa | 73 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1016 hPa | 69 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east-northeast |
1016 hPa | 61 % | 13 °C | 100 % | 0% | 1% | 0% | 100% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east-northeast |
1016 hPa | 55 % | 12 °C | 82 % | 0% | 5% | 4% | 81% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east-northeast |
1016 hPa | 51 % | 12 °C | 44 % | 0% | 14% | 16% | 24% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-northeast |
1015 hPa | 50 % | 12 °C | 41 % | 0% | 14% | 11% | 23% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east-northeast |
1015 hPa | 49 % | 11 °C | 26 % | 0% | 16% | 12% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east-northeast |
1015 hPa | 50 % | 11 °C | 44 % | 0% | 20% | 30% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h east-northeast |
1015 hPa | 48 % | 9 °C | 50 % | 0% | 6% | 47% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h northeast |
1016 hPa | 51 % | 9 °C | 10 % | 0% | 2% | 8% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| partly cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h northeast |
1016 hPa | 57 % | 9 °C | 28 % | 0% | 0% | 28% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h northeast |
1017 hPa | 62 % | 9 °C | 43 % | 0% | 3% | 43% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northeast |
1018 hPa | 63 % | 9 °C | 53 % | 0% | 0% | 53% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h northeast |
1019 hPa | 66 % | 9 °C | 53 % | 0% | 5% | 53% | 2% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h northeast |
1019 hPa | 69 % | 9 °C | 89 % | 0% | 11% | 89% | 10% | |
Coccomaro di Focomorto, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 44.8139; 11.6896
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Coccomaro di Focomorto, Republic of Italy. Weather forecast Coccomaro di Focomorto.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Coccomaro di Focomorto is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Coccomaro di Focomorto
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Coccomaro di Focomorto
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:07 am | 8:14 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:10 pm | 14:07 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:35 am | 8:47 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:56 am | 9:25 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:13 am | 10:09 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 4 pm | 04/28/2026 4:32 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |