Weather Chiusa Cavalli weekend
Weather forecast for Chiusa Cavalli for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day morning clear, in the afternoon initially clear, later partly cloudy, in the evening initially partly cloudy, later cloudy. Sunday during the day morning cloudy, later morning clear, in the afternoon initially clear, later partly cloudy, in the evening initially partly cloudy, later cloudy.
Friday, May 1
18 / 15°C
| 0.1 mm | 21 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Chiusa Cavalli, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northeast |
1018 hPa | 88 % | 14 °C | 8 % | 0% | 8% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h northeast |
1018 hPa | 89 % | 14 °C | 14 % | 0% | 14% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east-northeast |
1018 hPa | 87 % | 13 °C | 46 % | 0% | 46% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east-northeast |
1017 hPa | 86 % | 13 °C | 43 % | 0% | 43% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| light rain showers | 15 °C 15 °C |
0.1 mm | 6.3 m/s23 km/h east-northeast |
1017 hPa | 88 % | 13 °C | 52 % | 0% | 50% | 2% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east-northeast |
1017 hPa | 88 % | 13 °C | 89 % | 0% | 89% | 1% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east-northeast |
1017 hPa | 86 % | 12 °C | 75 % | 0% | 74% | 3% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east-northeast |
1018 hPa | 81 % | 12 °C | 87 % | 0% | 86% | 5% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east-northeast |
1018 hPa | 74 % | 11 °C | 95 % | 0% | 95% | 3% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h east |
1019 hPa | 69 % | 10 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east |
1019 hPa | 65 % | 10 °C | 96 % | 0% | 96% | 7% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east |
1019 hPa | 61 % | 9 °C | 80 % | 0% | 79% | 8% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east |
1020 hPa | 58 % | 9 °C | 34 % | 0% | 31% | 7% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h east |
1019 hPa | 57 % | 9 °C | 32 % | 0% | 28% | 7% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h east |
1019 hPa | 56 % | 9 °C | 14 % | 0% | 8% | 7% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h east |
1020 hPa | 63 % | 8 °C | 35 % | 0% | 35% | 4% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h northeast |
1021 hPa | 68 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1021 hPa | 60 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east-northeast |
1021 hPa | 32 % | 1 °C | 25 % | 0% | 2% | 23% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-northeast |
1021 hPa | 58 % | 6 °C | 46 % | 0% | 46% | 11% | 0% | |
Chiusa Cavalli, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 36.9440; 15.1009
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Chiusa Cavalli, Republic of Italy. Weather forecast Chiusa Cavalli.
Chiusa Cavalli - weather nearby - bigger cities
Chiusa Cavalli - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Chiusa Cavalli is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Chiusa Cavalli
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:05 am | 7:48 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:56 pm | 13:43 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:36 am | 8:17 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:04 am | 8:49 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:28 am | 9:25 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 6:52 pm | 05/01/2026 5:32 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |