Weather Cesano Maderno weekend
Weather forecast for Cesano Maderno for this and next weekend.
/ °C
| mm | km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Cesano Maderno, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 04/12/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east |
1014 hPa | 57 % | 6 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east |
1014 hPa | 63 % | 7 °C | 78 % | 0% | 0% | 0% | 78% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-northeast |
1014 hPa | 71 % | 8 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east |
1014 hPa | 72 % | 8 °C | 23 % | 0% | 0% | 0% | 23% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east-northeast |
1014 hPa | 72 % | 8 °C | 69 % | 0% | 0% | 0% | 69% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-northeast |
1013 hPa | 71 % | 7 °C | 95 % | 0% | 0% | 0% | 95% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-southeast |
1014 hPa | 67 % | 7 °C | 81 % | 0% | 7% | 5% | 78% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southeast |
1014 hPa | 59 % | 6 °C | 100 % | 0% | 2% | 0% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-southeast |
1015 hPa | 51 % | 5 °C | 100 % | 0% | 10% | 8% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-southeast |
1015 hPa | 44 % | 5 °C | 100 % | 0% | 5% | 39% | 100% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east |
1014 hPa | 39 % | 4 °C | 100 % | 0% | 8% | 100% | 99% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east |
1013 hPa | 38 % | 4 °C | 100 % | 0% | 10% | 94% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h east-southeast |
1012 hPa | 37 % | 5 °C | 100 % | 0% | 13% | 75% | 100% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h southeast |
1011 hPa | 38 % | 5 °C | 99 % | 0% | 7% | 23% | 98% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-southeast |
1010 hPa | 39 % | 6 °C | 100 % | 0% | 8% | 31% | 100% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east-southeast |
1010 hPa | 40 % | 7 °C | 100 % | 0% | 65% | 93% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east-southeast |
1010 hPa | 46 % | 8 °C | 100 % | 0% | 19% | 32% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east-southeast |
1010 hPa | 48 % | 7 °C | 100 % | 0% | 82% | 68% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h southeast |
1010 hPa | 54 % | 8 °C | 100 % | 0% | 98% | 90% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east |
1010 hPa | 57 % | 8 °C | 100 % | 0% | 62% | 34% | 100% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east |
1010 hPa | 58 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 46% | 100% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1009 hPa | 61 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 96% | 100% | |
Monday 04/13/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| light rain | 16 °C 15 °C |
0.2 mm | 4.9 m/s18 km/h east-southeast |
1009 hPa | 61 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 100% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east-southeast |
1009 hPa | 66 % | 8 °C | 100 % | 0% | 10% | 100% | 100% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1009 hPa | 64 % | 7 °C | 100 % | 0% | 3% | 100% | 100% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east |
1009 hPa | 65 % | 7 °C | 100 % | 0% | 34% | 100% | 100% | |
| 4 AM
10 PM
| heavy rain | 14 °C 13 °C |
1.5 mm | 2.7 m/s10 km/h east-northeast |
1008 hPa | 68 % | 8 °C | 100 % | 0% | 90% | 100% | 100% | |
| 5 AM
11 PM
| heavy rain | 13 °C 12 °C |
1.5 mm | 3.3 m/s12 km/h east-southeast |
1008 hPa | 74 % | 8 °C | 100 % | 0% | 78% | 100% | 100% | |
| 6 AM
12 AM
| rain | 12 °C 11 °C |
0.6 mm | 3.5 m/s13 km/h east-northeast |
1008 hPa | 83 % | 9 °C | 100 % | 0% | 10% | 100% | 100% | |
| 7 AM
1 AM
| heavy rain | 12 °C 12 °C |
2.3 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1008 hPa | 89 % | 10 °C | 100 % | 0% | 59% | 94% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| heavy rain | 12 °C 12 °C |
2.6 mm | 2.5 m/s9 km/h west |
1007 hPa | 92 % | 11 °C | 100 % | 0% | 96% | 100% | 100% | |
| 9 AM
3 AM
| heavy rain | 12 °C 12 °C |
1.7 mm | 3.1 m/s11 km/h northwest |
1007 hPa | 93 % | 11 °C | 100 % | 0% | 98% | 100% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| heavy rain | 13 °C 13 °C |
1.3 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1007 hPa | 92 % | 11 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1007 hPa | 84 % | 11 °C | 100 % | 0% | 71% | 75% | 100% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1007 hPa | 74 % | 10 °C | 100 % | 0% | 19% | 92% | 100% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northeast |
1007 hPa | 64 % | 9 °C | 100 % | 0% | 23% | 98% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1006 hPa | 59 % | 9 °C | 100 % | 0% | 8% | 75% | 99% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east-southeast |
1006 hPa | 49 % | 7 °C | 100 % | 0% | 5% | 93% | 100% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east-southeast |
1005 hPa | 49 % | 7 °C | 100 % | 0% | 12% | 92% | 99% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east-southeast |
1005 hPa | 45 % | 6 °C | 100 % | 0% | 3% | 87% | 99% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east-southeast |
1005 hPa | 63 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| light rain | 16 °C 15 °C |
0.2 mm | 3.2 m/s12 km/h east |
1006 hPa | 66 % | 9 °C | 100 % | 0% | 9% | 100% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| light rain | 15 °C 15 °C |
0.2 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1006 hPa | 73 % | 10 °C | 100 % | 0% | 58% | 100% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| rain | 14 °C 13 °C |
0.4 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1007 hPa | 78 % | 10 °C | 100 % | 0% | 98% | 96% | 100% | |
| 10 PM
4 PM
| light rain | 14 °C 14 °C |
0.1 mm | 2.5 m/s9 km/h south |
1008 hPa | 82 % | 10 °C | 100 % | 0% | 89% | 96% | 100% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-southwest |
1008 hPa | 87 % | 11 °C | 100 % | 0% | 14% | 93% | 100% | |
Cesano Maderno, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 45.6292; 9.1519
Time zone: Europe / Rome
Population: 36 986
Altitude: 201 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Cesano Maderno, Republic of Italy. Weather forecast Cesano Maderno.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.