Weather Cave Fosdondo week
Weather forecast for Cave Fosdondo for this and next week.
Saturday, May 2
21 / 8°C
| 0.0 mm | 7 km/h |
| 8 °C | 7 °C | 2 am | |
| 12 °C | 10 °C | 8 am | |
| 21 °C | 20 °C | 2 pm | |
| 18 °C | 17 °C | 8 pm |
sunrise 6:05 am
sunset 8:23 pm
HOURLY
sunset 8:23 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Cave Fosdondo, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southwest |
1027 hPa | 71 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southwest |
1026 hPa | 62 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h east |
1023 hPa | 34 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-southeast |
1020 hPa | 49 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 10 °C 10 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h south-southwest |
1020 hPa | 90 % | 8 °C | 20 % | 0% | 0% | 0% | 20% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west-northwest |
1019 hPa | 78 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h east-northeast |
1017 hPa | 36 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 10% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-southwest |
1015 hPa | 59 % | 11 °C | 100 % | 0% | 1% | 57% | 99% | |
Cave Fosdondo, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 44.7727; 10.7467
Time zone: Europe / Rome
Population: 53
Altitude: 31 m
The administrative part:
- Emilia-Romagna, Bologna
- Reggio Emilia, Reggio nell'Emilia
Something wrong, something missing?
Weather Cave Fosdondo, Republic of Italy. Weather forecast Cave Fosdondo.
Cave Fosdondo - weather nearby - bigger cities
Cave Fosdondo - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Cave Fosdondo is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Cave Fosdondo
data are always in the local timeSun and light
May 2, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:05 am | 8:23 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:13 pm | 14:18 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:32 am | 8:56 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:53 am | 9:35 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:08 am | 10:20 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/01/2026 8:34 pm | 05/02/2026 5:56 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |