Weather Castelletto tomorrow
| 14 °C | 11 °C | 9 am | |
| 17 °C | 14 °C | 12 pm | |
| 19 °C | 16 °C | 3 pm | |
| 17 °C | 15 °C | 9 pm |
sunrise 6:13 am
sunset 8:29 pm
HOURLY
sunset 8:29 pm
Weather forecast Castelletto April 30, 2026
During the day morning cloudy, in the afternoon clear. The highest temperature 20 °C. At night clear. The lowest temperature 14 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Castelletto, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east-southeast |
1019 hPa | 53 % | 7 °C | 68 % | 0% | 12% | 64% | 6% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east-southeast |
1020 hPa | 60 % | 8 °C | 60 % | 0% | 7% | 59% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east |
1021 hPa | 67 % | 8 °C | 100 % | 0% | 21% | 100% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east |
1021 hPa | 71 % | 9 °C | 100 % | 0% | 10% | 100% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east |
1021 hPa | 70 % | 8 °C | 100 % | 0% | 4% | 100% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east |
1021 hPa | 68 % | 8 °C | 100 % | 0% | 1% | 100% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east |
1022 hPa | 65 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h east |
1023 hPa | 54 % | 4 °C | 49 % | 0% | 0% | 49% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1023 hPa | 42 % | 1 °C | 65 % | 0% | 0% | 65% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1024 hPa | 40 % | 0 °C | 89 % | 0% | 34% | 85% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1024 hPa | 36 % | 0 °C | 89 % | 0% | 7% | 88% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1025 hPa | 32 % | 0 °C | 60 % | 0% | 3% | 59% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east |
1025 hPa | 27 % | -2 °C | 47 % | 0% | 0% | 47% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east |
1025 hPa | 23 % | -3 °C | 18 % | 0% | 0% | 18% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1024 hPa | 22 % | -3 °C | 4 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east |
1024 hPa | 22 % | -2 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 20 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east |
1023 hPa | 22 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 20 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h east |
1022 hPa | 23 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 20 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east-southeast |
1022 hPa | 24 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east-southeast |
1022 hPa | 25 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-southeast |
1022 hPa | 27 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h southeast |
1023 hPa | 30 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h southeast |
1024 hPa | 32 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east-southeast |
1025 hPa | 31 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east |
1026 hPa | 31 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east-northeast |
1027 hPa | 33 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east-northeast |
1027 hPa | 35 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east-northeast |
1027 hPa | 38 % | -1 °C | 4 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-northeast |
1027 hPa | 39 % | -1 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-northeast |
1027 hPa | 41 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-northeast |
1027 hPa | 43 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east-northeast |
1027 hPa | 42 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-northeast |
1028 hPa | 38 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east |
1028 hPa | 34 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east-southeast |
1028 hPa | 32 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east-southeast |
1028 hPa | 29 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-southeast |
1028 hPa | 27 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-southeast |
1027 hPa | 25 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-southeast |
1026 hPa | 25 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 20 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-southeast |
1026 hPa | 24 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-southeast |
1025 hPa | 23 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-southeast |
1025 hPa | 24 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-southeast |
1025 hPa | 26 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-southeast |
1024 hPa | 28 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-southeast |
1025 hPa | 29 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Castelletto, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 45.4746; 9.0373
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Castelletto, Republic of Italy. Weather forecast Castelletto.
Castelletto - weather nearby - bigger cities
Castelletto - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Castelletto is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Castelletto
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:13 am | 8:29 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:21 pm | 14:15 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:40 am | 9:02 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5 am | 9:42 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:15 am | 10:27 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:27 pm | 04/30/2026 5:17 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |