Weather Casa Rougna today
| 17 °C | 14 °C | 9 am | |
| 18 °C | 15 °C | 12 pm | |
| 17 °C | 14 °C | 3 pm | |
| 13 °C | 11 °C | 9 pm |
sunrise 5:56 am
sunset 8:11 pm
HOURLY
sunset 8:11 pm
Weather forecast Casa Rougna April 29, 2026
During the day overcast, in the evening cloudy. The highest temperature 18 °C. Total rainfall 0.3 mm. At night clear. The lowest temperature 13 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Casa Rougna, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 6 AM
12 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 8.1 m/s29 km/h east-northeast |
1015 hPa | 58 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 98% | 100% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 8.5 m/s31 km/h east-northeast |
1016 hPa | 53 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 9.0 m/s32 km/h east-northeast |
1016 hPa | 50 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 9.1 m/s33 km/h east-northeast |
1016 hPa | 50 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 9.2 m/s33 km/h east-northeast |
1017 hPa | 49 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 9.6 m/s35 km/h east-northeast |
1017 hPa | 47 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 9.8 m/s35 km/h east-northeast |
1018 hPa | 43 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 10.0 m/s36 km/h east-northeast |
1018 hPa | 44 % | 5 °C | 100 % | 0% | 3% | 100% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 10.1 m/s36 km/h east-northeast |
1018 hPa | 47 % | 5 °C | 100 % | 0% | 5% | 100% | 100% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 9.3 m/s33 km/h east-northeast |
1018 hPa | 46 % | 5 °C | 100 % | 0% | 3% | 100% | 100% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 9.4 m/s34 km/h east-northeast |
1018 hPa | 48 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 96% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 9.5 m/s34 km/h east-northeast |
1018 hPa | 53 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 96% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 8.9 m/s32 km/h east |
1018 hPa | 59 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 8.3 m/s30 km/h east |
1018 hPa | 63 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h east-northeast |
1018 hPa | 63 % | 6 °C | 100 % | 0% | 4% | 73% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h east |
1019 hPa | 61 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 32% | 100% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h north |
1020 hPa | 61 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 79% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h north-northwest |
1020 hPa | 58 % | 5 °C | 97 % | 0% | 0% | 97% | 3% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h northwest |
1021 hPa | 60 % | 5 °C | 78 % | 0% | 0% | 78% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h northwest |
1021 hPa | 60 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h northwest |
1022 hPa | 58 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h north |
1022 hPa | 54 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 8.4 m/s30 km/h north-northeast |
1023 hPa | 52 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 8.0 m/s29 km/h north-northeast |
1023 hPa | 47 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 7.5 m/s27 km/h north-northeast |
1024 hPa | 43 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h north-northeast |
1024 hPa | 35 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h north-northwest |
1025 hPa | 31 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 7.2 m/s26 km/h east-northeast |
1025 hPa | 27 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 7.9 m/s28 km/h east-northeast |
1026 hPa | 25 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 15 °C 11 °C |
0.0 mm | 8.1 m/s29 km/h east-northeast |
1026 hPa | 23 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 16 °C 12 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h east-northeast |
1026 hPa | 20 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 17 °C 13 °C |
0.0 mm | 8.0 m/s29 km/h east-northeast |
1025 hPa | 17 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 14 °C |
0.0 mm | 8.0 m/s29 km/h east |
1025 hPa | 17 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 18 °C 14 °C |
0.0 mm | 8.3 m/s30 km/h east |
1024 hPa | 17 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 18 °C 14 °C |
0.0 mm | 8.3 m/s30 km/h east |
1024 hPa | 18 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 18 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.9 m/s28 km/h east |
1023 hPa | 20 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 17 °C 13 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h east-southeast |
1023 hPa | 22 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 16 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h east |
1023 hPa | 25 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h east |
1024 hPa | 29 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h east-southeast |
1025 hPa | 32 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east-southeast |
1026 hPa | 34 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east-southeast |
1027 hPa | 37 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Casa Rougna, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 45.7500; 13.4500
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Casa Rougna, Republic of Italy. Weather forecast Casa Rougna.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Casa Rougna is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Casa Rougna
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Casa Rougna
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:56 am | 8:11 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:03 pm | 14:14 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:23 am | 8:44 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:44 am | 9:24 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:58 am | 10:09 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:01 pm | 04/29/2026 4:41 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |