Weather Casa Luppini today
| 22 °C | 20 °C | 12 pm | |
| 22 °C | 21 °C | 3 pm | |
| 21 °C | 20 °C | 5 pm | |
| 17 °C | 17 °C | 10 pm |
sunrise 6:16 am
sunset 7:58 pm
HOURLY
sunset 7:58 pm
Weather forecast Casa Luppini April 29, 2026
During the day morning partly cloudy, in the afternoon cloudy, in the evening initially cloudy, later partly cloudy. The highest temperature 22 °C. At night clear. The lowest temperature 15 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Casa Luppini, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h southeast |
1015 hPa | 72 % | 10 °C | 31 % | 0% | 0% | 0% | 31% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h southeast |
1015 hPa | 66 % | 9 °C | 23 % | 0% | 0% | 0% | 23% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h south-southeast |
1015 hPa | 67 % | 9 °C | 74 % | 0% | 0% | 0% | 74% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h southeast |
1014 hPa | 68 % | 9 °C | 45 % | 0% | 0% | 0% | 45% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h southeast |
1014 hPa | 70 % | 10 °C | 19 % | 0% | 0% | 0% | 19% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h southeast |
1014 hPa | 69 % | 9 °C | 5 % | 0% | 0% | 0% | 5% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h southeast |
1014 hPa | 66 % | 9 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h southeast |
1014 hPa | 62 % | 8 °C | 6 % | 0% | 0% | 0% | 6% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h southeast |
1014 hPa | 54 % | 7 °C | 31 % | 0% | 0% | 0% | 31% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h southeast |
1014 hPa | 49 % | 8 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h south-southeast |
1014 hPa | 46 % | 8 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h south-southeast |
1015 hPa | 45 % | 8 °C | 28 % | 0% | 0% | 3% | 25% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h south-southeast |
1015 hPa | 43 % | 8 °C | 56 % | 0% | 0% | 0% | 55% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h south-southeast |
1015 hPa | 43 % | 9 °C | 82 % | 0% | 0% | 2% | 81% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 7.2 m/s26 km/h south |
1015 hPa | 44 % | 9 °C | 26 % | 0% | 0% | 3% | 23% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 6.9 m/s25 km/h south-southeast |
1014 hPa | 42 % | 8 °C | 77 % | 0% | 0% | 15% | 75% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h south-southeast |
1014 hPa | 47 % | 9 °C | 94 % | 0% | 0% | 68% | 89% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h southeast |
1014 hPa | 49 % | 10 °C | 60 % | 0% | 0% | 53% | 28% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east-northeast |
1014 hPa | 53 % | 10 °C | 66 % | 0% | 0% | 51% | 37% | |
| 7 PM
1 PM
| partly cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northeast |
1014 hPa | 73 % | 14 °C | 30 % | 0% | 0% | 0% | 30% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northeast |
1014 hPa | 78 % | 14 °C | 25 % | 0% | 0% | 7% | 19% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east-northeast |
1015 hPa | 80 % | 14 °C | 44 % | 0% | 0% | 0% | 44% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east-southeast |
1015 hPa | 81 % | 13 °C | 82 % | 0% | 0% | 0% | 82% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h southeast |
1015 hPa | 82 % | 13 °C | 18 % | 0% | 0% | 0% | 18% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h southeast |
1015 hPa | 81 % | 12 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h southeast |
1015 hPa | 81 % | 12 °C | 5 % | 0% | 0% | 0% | 5% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east |
1015 hPa | 82 % | 12 °C | 24 % | 0% | 0% | 0% | 24% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east-northeast |
1015 hPa | 86 % | 12 °C | 45 % | 0% | 0% | 0% | 45% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-northeast |
1014 hPa | 87 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
1014 hPa | 85 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northeast |
1014 hPa | 83 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northeast |
1015 hPa | 82 % | 12 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h east-northeast |
1015 hPa | 77 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east |
1015 hPa | 72 % | 14 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east |
1015 hPa | 66 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h west |
1015 hPa | 65 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h west-northwest |
1016 hPa | 69 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h northwest |
1016 hPa | 69 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h northwest |
1015 hPa | 64 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h north-northeast |
1015 hPa | 77 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Casa Luppini, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 37.9333; 12.5333
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Casa Luppini, Republic of Italy. Weather forecast Casa Luppini.
Casa Luppini - weather nearby - bigger cities
Casa Luppini - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Casa Luppini is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Casa Luppini
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Casa Luppini
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:16 am | 7:58 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:07 pm | 13:42 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:47 am | 8:27 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:14 am | 9 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:38 am | 9:37 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:02 pm | 04/29/2026 4:51 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |