Weather Cartiera Reali long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Cartiera Reali for ten days.
Thursday, Apr 30
18 / 9°C
| 0.0 mm | 14 km/h |
| 12 °C | 10 °C | 9 am | |
| 16 °C | 13 °C | 12 pm | |
| 18 °C | 16 °C | 3 pm | |
| 13 °C | 11 °C | 9 pm |
sunrise 5:59 am
sunset 8:16 pm
HOURLY
sunset 8:16 pm
|
|
|
|
Weather forecast Cartiera Reali, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1021 hPa | 87 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 14% | 100% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northeast |
1022 hPa | 86 % | 9 °C | 54 % | 0% | 0% | 39% | 21% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northeast |
1022 hPa | 88 % | 8 °C | 21 % | 0% | 0% | 21% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h northeast |
1022 hPa | 90 % | 8 °C | 18 % | 0% | 0% | 18% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-northeast |
1022 hPa | 88 % | 7 °C | 15 % | 0% | 0% | 15% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-northeast |
1023 hPa | 76 % | 5 °C | 14 % | 0% | 0% | 14% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1023 hPa | 69 % | 3 °C | 3 % | 0% | 1% | 3% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northeast |
1024 hPa | 64 % | 3 °C | 16 % | 0% | 13% | 8% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northeast |
1024 hPa | 57 % | 2 °C | 21 % | 0% | 15% | 7% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east-northeast |
1025 hPa | 48 % | 1 °C | 90 % | 0% | 50% | 90% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east-northeast |
1025 hPa | 38 % | 0 °C | 60 % | 0% | 34% | 58% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east |
1025 hPa | 34 % | 0 °C | 32 % | 0% | 8% | 32% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1025 hPa | 33 % | 0 °C | 29 % | 0% | 5% | 29% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east |
1025 hPa | 34 % | 1 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east |
1025 hPa | 34 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east-southeast |
1024 hPa | 33 % | 1 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h southeast |
1024 hPa | 32 % | 1 °C | 5 % | 0% | 0% | 5% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h south-southeast |
1023 hPa | 31 % | 0 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h south-southeast |
1023 hPa | 30 % | 0 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h southeast |
1023 hPa | 33 % | 0 °C | 5 % | 0% | 0% | 5% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h southeast |
1024 hPa | 45 % | 2 °C | 8 % | 0% | 0% | 8% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east |
1024 hPa | 45 % | 1 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1025 hPa | 47 % | 1 °C | 3 % | 0% | 1% | 1% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h northeast |
1026 hPa | 53 % | 1 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h northeast |
1027 hPa | 54 % | 1 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1027 hPa | 57 % | 1 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northeast |
1027 hPa | 60 % | 1 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northeast |
1027 hPa | 57 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northeast |
1027 hPa | 56 % | 0 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northeast |
1026 hPa | 60 % | 0 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1027 hPa | 66 % | 1 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1027 hPa | 67 % | 2 °C | 6 % | 0% | 0% | 6% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-northwest |
1027 hPa | 61 % | 3 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
1026 hPa | 31 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h southwest |
1025 hPa | 40 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Cartiera Reali, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 45.6833; 12.3167
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Cartiera Reali, Republic of Italy. Weather forecast Cartiera Reali.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Cartiera Reali is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Cartiera Reali
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:59 am | 8:16 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:07 pm | 14:16 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:26 am | 8:50 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:46 am | 9:30 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:01 am | 10:15 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:14 pm | 04/30/2026 5:03 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |