Weather Wzgórza Krzesławickie long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Wzgórza Krzesławickie for ten days.
Sunday, May 3
22 / 10°C
| 0.0 mm | 6 km/h |
| 10 °C | 9 °C | 2 am | |
| 12 °C | 11 °C | 8 am | |
| 22 °C | 20 °C | 2 pm | |
| 17 °C | 16 °C | 8 pm |
sunrise 5:12 am
sunset 8:01 pm
HOURLY
sunset 8:01 pm
|
|
|
|
Weather forecast Wzgórza Krzesławickie, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 0.1 m/s0 km/h east-northeast |
1019 hPa | 71 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h southwest |
1019 hPa | 65 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h east-southeast |
1017 hPa | 33 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east |
1015 hPa | 46 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-northeast |
1016 hPa | 75 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northeast |
1017 hPa | 73 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-southeast |
1015 hPa | 27 % | 4 °C | 38 % | 0% | 0% | 0% | 38% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east |
1013 hPa | 36 % | 3 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
Wzgórza Krzesławickie, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 50.0988; 20.0918
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Wzgórza Krzesławickie, Poland. Weather forecast Wzgórza Krzesławickie.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Wzgórza Krzesławickie is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Wzgórza Krzesławickie
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:12 am | 8:01 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:36 pm | 14:49 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:34 am | 8:39 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:47 am | 9:26 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:50 am | 10:25 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 9:26 pm | 05/03/2026 5:21 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |