Weather Wyszyny tomorrow
| 12 °C | 12 °C | 9 am | |
| 16 °C | 14 °C | 12 pm | |
| 16 °C | 15 °C | 3 pm | |
| 11 °C | 10 °C | 9 pm |
sunrise 4:53 am
sunset 8:45 pm
HOURLY
sunset 8:45 pm
Weather forecast Wyszyny May 16, 2026
During the day morning fog, later morning light rain showers, in the afternoon initially light rain showers, later light rain, in the evening cloudy. The highest temperature 16 °C. Total rainfall 1.5 mm. At night the lowest temperature 4 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Wyszyny, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/16/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1002 hPa | 92 % | 6 °C | 7 % | 0% | 0% | 1% | 5% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northwest |
1002 hPa | 94 % | 5 °C | 22 % | 0% | 0% | 1% | 21% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1002 hPa | 96 % | 5 °C | 25 % | 0% | 0% | 0% | 24% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 5 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1002 hPa | 99 % | 4 °C | 91 % | 0% | 0% | 0% | 91% | |
| 4 AM
10 PM
| fog | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north |
1002 hPa | 99 % | 4 °C | 99 % | 49% | 53% | 0% | 96% | |
| 5 AM
11 PM
| fog | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north |
1002 hPa | 100 % | 4 °C | 100 % | 100% | 100% | 0% | 96% | |
| 6 AM
12 AM
| fog | 5 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north |
1003 hPa | 99 % | 4 °C | 100 % | 95% | 99% | 0% | 96% | |
| 7 AM
1 AM
| fog | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h west |
1003 hPa | 96 % | 6 °C | 99 % | 31% | 65% | 0% | 96% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h northwest |
1003 hPa | 88 % | 7 °C | 79 % | 13% | 27% | 23% | 70% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h west-northwest |
1004 hPa | 78 % | 8 °C | 36 % | 5% | 10% | 3% | 25% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h northwest |
1004 hPa | 61 % | 6 °C | 41 % | 0% | 14% | 14% | 24% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northwest |
1004 hPa | 53 % | 5 °C | 30 % | 0% | 19% | 22% | 1% | |
| 12 PM
6 AM
| light rain showers | 16 °C 15 °C |
0.2 mm | 2.1 m/s8 km/h west-northwest |
1004 hPa | 50 % | 5 °C | 58 % | 0% | 25% | 32% | 30% | |
| 1 PM
7 AM
| rain | 16 °C 15 °C |
0.3 mm | 2.4 m/s9 km/h west-northwest |
1004 hPa | 51 % | 5 °C | 100 % | 0% | 37% | 54% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain | 16 °C 15 °C |
0.1 mm | 1.9 m/s7 km/h west-northwest |
1005 hPa | 56 % | 6 °C | 100 % | 0% | 56% | 77% | 100% | |
| 3 PM
9 AM
| rain | 16 °C 15 °C |
0.4 mm | 2.1 m/s8 km/h west-northwest |
1005 hPa | 54 % | 7 °C | 100 % | 0% | 62% | 50% | 99% | |
| 4 PM
10 AM
| rain | 15 °C 14 °C |
0.3 mm | 3.4 m/s12 km/h west |
1005 hPa | 63 % | 8 °C | 100 % | 0% | 18% | 41% | 99% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west |
1006 hPa | 63 % | 7 °C | 94 % | 0% | 11% | 28% | 91% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northwest |
1006 hPa | 56 % | 6 °C | 89 % | 0% | 18% | 25% | 84% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northwest |
1006 hPa | 59 % | 7 °C | 91 % | 0% | 13% | 11% | 89% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1007 hPa | 70 % | 7 °C | 96 % | 0% | 10% | 7% | 96% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northwest |
1008 hPa | 74 % | 6 °C | 99 % | 0% | 28% | 7% | 99% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west-northwest |
1009 hPa | 76 % | 6 °C | 89 % | 0% | 17% | 34% | 87% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northwest |
1010 hPa | 81 % | 6 °C | 92 % | 0% | 0% | 7% | 92% | |
Sunday 05/17/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1010 hPa | 88 % | 6 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1011 hPa | 92 % | 6 °C | 99 % | 0% | 0% | 3% | 99% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1011 hPa | 93 % | 6 °C | 99 % | 0% | 1% | 2% | 99% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northwest |
1012 hPa | 94 % | 5 °C | 99 % | 0% | 1% | 0% | 99% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northwest |
1012 hPa | 95 % | 5 °C | 100 % | 0% | 3% | 0% | 100% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northwest |
1013 hPa | 95 % | 5 °C | 99 % | 0% | 21% | 0% | 99% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northwest |
1013 hPa | 93 % | 5 °C | 97 % | 0% | 17% | 0% | 96% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northwest |
1014 hPa | 87 % | 6 °C | 96 % | 0% | 3% | 3% | 96% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1014 hPa | 77 % | 7 °C | 78 % | 0% | 0% | 15% | 78% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1014 hPa | 66 % | 6 °C | 28 % | 0% | 0% | 10% | 27% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northwest |
1015 hPa | 56 % | 5 °C | 35 % | 0% | 10% | 3% | 28% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1015 hPa | 49 % | 4 °C | 41 % | 0% | 39% | 9% | 3% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northwest |
1015 hPa | 43 % | 3 °C | 88 % | 0% | 47% | 87% | 2% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northwest |
1015 hPa | 41 % | 2 °C | 99 % | 0% | 0% | 99% | 7% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northwest |
1015 hPa | 40 % | 3 °C | 94 % | 0% | 3% | 93% | 14% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1015 hPa | 40 % | 2 °C | 100 % | 0% | 3% | 100% | 16% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northwest |
1015 hPa | 40 % | 3 °C | 97 % | 0% | 3% | 96% | 44% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1015 hPa | 39 % | 2 °C | 100 % | 0% | 2% | 100% | 79% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east-northeast |
1015 hPa | 43 % | 3 °C | 100 % | 0% | 9% | 100% | 90% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h east |
1015 hPa | 56 % | 6 °C | 100 % | 0% | 10% | 100% | 90% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h southeast |
1015 hPa | 64 % | 7 °C | 100 % | 0% | 8% | 100% | 83% | |
Wyszyny, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 52.8902; 16.8576
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 87 m
The administrative part:
- Greater Poland Voivodeship, Poznaň
- Powiat chodzieski, Sypniewo, Greater Poland Voivodeship
Something wrong, something missing?
Weather Wyszyny, Poland. Weather forecast Wyszyny.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Wyszyny is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Wyszyny
data are always in the local timeSun and light
May 16, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:53 am | 8:45 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:48 pm | 15:52 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:08 am | 9:30 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:08 am | 10:31 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 1:03 am | 12:34 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/16/2026 4:01 am | 05/16/2026 9:03 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |