Weather Wysoczany week
Weather forecast for Wysoczany for this and next week.
Thursday, Apr 30
8 / -2°C
| 0.0 mm | 14 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Wysoczany, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1028 hPa | 58 % | -6 °C | 3 % | 0% | 1% | 3% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1029 hPa | 64 % | -6 °C | 15 % | 0% | 9% | 14% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1029 hPa | 70 % | -5 °C | 31 % | 0% | 13% | 26% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | -2 °C -5 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h northwest |
1029 hPa | 72 % | -5 °C | 16 % | 0% | 15% | 7% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | -2 °C -5 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-northwest |
1029 hPa | 73 % | -5 °C | 83 % | 0% | 37% | 78% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-northwest |
1029 hPa | 71 % | -5 °C | 88 % | 0% | 28% | 87% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-northwest |
1030 hPa | 71 % | -4 °C | 97 % | 0% | 43% | 97% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-northwest |
1030 hPa | 65 % | -4 °C | 98 % | 0% | 51% | 98% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northwest |
1030 hPa | 62 % | -3 °C | 99 % | 0% | 37% | 98% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northwest |
1030 hPa | 59 % | -3 °C | 90 % | 0% | 21% | 90% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1029 hPa | 48 % | -4 °C | 89 % | 0% | 35% | 89% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northeast |
1029 hPa | 37 % | -6 °C | 81 % | 0% | 21% | 81% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1029 hPa | 36 % | -6 °C | 100 % | 0% | 32% | 100% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1029 hPa | 37 % | -5 °C | 100 % | 0% | 84% | 100% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north |
1028 hPa | 39 % | -5 °C | 98 % | 0% | 38% | 98% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1027 hPa | 49 % | -4 °C | 68 % | 0% | 27% | 66% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h south-southwest |
1027 hPa | 78 % | -3 °C | 8 % | 0% | 0% | 8% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west-northwest |
1028 hPa | 58 % | -2 °C | 100 % | 0% | 86% | 100% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north |
1027 hPa | 46 % | 0 °C | 100 % | 0% | 100% | 96% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h west-northwest |
1026 hPa | 63 % | 1 °C | 71 % | 0% | 15% | 71% | 1% | |
Wysoczany, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 49.4364; 22.1491
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Wysoczany, Poland. Weather forecast Wysoczany.
Wysoczany - weather nearby - bigger cities
Wysoczany - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Wysoczany is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Wysoczany
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:11 am | 7:47 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:28 pm | 14:36 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:34 am | 8:23 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:50 am | 9:08 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:56 am | 10:02 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:38 pm | 04/30/2026 4:17 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |