Weather Wykno, Podlasie week
Weather forecast for Wykno, Podlasie for this and next week.
Monday, May 18
22 / 9°C
| 3.0 mm | 9 km/h |
| 9 °C | 8 °C | 2 am | |
| 13 °C | 12 °C | 8 am | |
| 22 °C | 23 °C | 2 pm | |
| 17 °C | 18 °C | 8 pm |
sunrise 4:26 am
sunset 8:27 pm
HOURLY
sunset 8:27 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Wykno, Podlasie, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1013 hPa | 96 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 51% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1013 hPa | 98 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 58% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north |
1012 hPa | 98 % | 8 °C | 100 % | 1% | 100% | 70% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1014 hPa | 82 % | 9 °C | 60 % | 0% | 11% | 57% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| rain showers | 22 °C 23 °C |
0.0-3.4 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1013 hPa | 64 % | 14 °C | 84 % | 0% | 13% | 69% | 3% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1014 hPa | 92 % | 15 °C | 63 % | 0% | 22% | 54% | 1% | |
Tuesday 05/19/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 11 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1014 hPa | 94 % | 10 °C | 57 % | 0% | 0% | 57% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-northwest |
1017 hPa | 84 % | 10 °C | 56 % | 0% | 54% | 3% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| rain showers | 22 °C 23 °C |
0.0-2.2 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1017 hPa | 67 % | 15 °C | 67 % | 0% | 34% | 14% | 47% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1018 hPa | 88 % | 15 °C | 43 % | 0% | 0% | 0% | 43% | |
Wykno, Podlasie, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.0333; 22.5000
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 140 m
The administrative part:
- Podlachian Voivodeship, Białystok
- Powiat wysokomazowiecki, Wysokie Mazowieckie
Something wrong, something missing?
Weather Wykno, Podlasie, Poland. Weather forecast Wykno, Podlasie.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Wykno, Podlasie is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Wykno, Podlasie
data are always in the local timeSun and light
May 18, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:26 am | 8:27 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:26 pm | 16:00 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:41 am | 9:12 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:38 am | 10:16 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/18/2026 4:47 am | 05/18/2026 11:30 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |