Weather Wykno, Łódź Voivodeship today
Weather forecast Wykno, Łódź Voivodeship April 29, 2026
During the day morning clear, later morning cloudy, in the evening initially cloudy, later clear. The highest temperature 8 °C. At night cloudy. The lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Wykno, Łódź Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1026 hPa | 58 % | -3 °C | 75 % | 0% | 8% | 75% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northeast |
1026 hPa | 50 % | -5 °C | 96 % | 0% | 1% | 96% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 3 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northeast |
1027 hPa | 44 % | -7 °C | 74 % | 0% | 0% | 74% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northeast |
1027 hPa | 47 % | -7 °C | 53 % | 0% | 0% | 53% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1027 hPa | 52 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north |
1027 hPa | 58 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1027 hPa | 62 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1028 hPa | 63 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1028 hPa | 58 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 4 °C 0 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north-northeast |
1028 hPa | 50 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h north-northeast |
1028 hPa | 38 % | -7 °C | 58 % | 0% | 57% | 35% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h north |
1029 hPa | 37 % | -7 °C | 91 % | 0% | 83% | 82% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h north |
1029 hPa | 40 % | -6 °C | 88 % | 0% | 83% | 77% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h north |
1029 hPa | 38 % | -6 °C | 77 % | 0% | 56% | 74% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h north |
1028 hPa | 36 % | -6 °C | 98 % | 0% | 67% | 97% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north |
1028 hPa | 37 % | -6 °C | 99 % | 0% | 66% | 98% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north |
1028 hPa | 36 % | -6 °C | 100 % | 0% | 14% | 100% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1028 hPa | 32 % | -7 °C | 91 % | 0% | 0% | 91% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northeast |
1028 hPa | 30 % | -8 °C | 92 % | 0% | 0% | 92% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| partly cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north-northeast |
1028 hPa | 32 % | -7 °C | 24 % | 0% | 0% | 24% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1029 hPa | 38 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north |
1029 hPa | 49 % | -6 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northwest |
1030 hPa | 50 % | -6 °C | 11 % | 0% | 0% | 11% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1030 hPa | 48 % | -6 °C | 12 % | 0% | 0% | 0% | 12% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1031 hPa | 51 % | -6 °C | 25 % | 0% | 0% | 0% | 25% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northeast |
1031 hPa | 59 % | -6 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north |
1031 hPa | 62 % | -6 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north |
1031 hPa | 63 % | -6 °C | 5 % | 0% | 5% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1031 hPa | 65 % | -6 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1031 hPa | 65 % | -6 °C | 90 % | 0% | 0% | 0% | 90% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1031 hPa | 63 % | -6 °C | 61 % | 0% | 1% | 20% | 60% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1031 hPa | 61 % | -5 °C | 72 % | 0% | 1% | 6% | 70% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1032 hPa | 54 % | -4 °C | 85 % | 0% | 0% | 31% | 81% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1032 hPa | 44 % | -6 °C | 85 % | 0% | 0% | 51% | 63% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northwest |
1032 hPa | 37 % | -7 °C | 80 % | 0% | 0% | 18% | 76% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1032 hPa | 32 % | -8 °C | 95 % | 0% | 0% | 14% | 94% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1031 hPa | 30 % | -8 °C | 91 % | 0% | 0% | 3% | 91% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1031 hPa | 30 % | -7 °C | 69 % | 0% | 0% | 6% | 68% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1031 hPa | 30 % | -6 °C | 53 % | 0% | 1% | 14% | 45% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1030 hPa | 31 % | -5 °C | 100 % | 0% | 23% | 99% | 85% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1030 hPa | 37 % | -3 °C | 99 % | 0% | 2% | 97% | 64% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1029 hPa | 42 % | -2 °C | 100 % | 0% | 1% | 99% | 92% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1029 hPa | 45 % | -1 °C | 100 % | 0% | 99% | 100% | 96% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1029 hPa | 47 % | -1 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 43% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1029 hPa | 56 % | 0 °C | 100 % | 0% | 99% | 100% | 92% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h southwest |
1029 hPa | 59 % | 0 °C | 100 % | 0% | 21% | 100% | 41% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h southwest |
1029 hPa | 55 % | 0 °C | 99 % | 0% | 18% | 99% | 1% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h southwest |
1028 hPa | 55 % | 0 °C | 99 % | 0% | 11% | 99% | 0% | |
Wykno, Łódź Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.6352; 19.9173
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 183 m
The administrative part:
- Łódź Voivodeship, Lodz
- Powiat tomaszowski, Tomaszów Mazowiecki
Something wrong, something missing?
Weather Wykno, Łódź Voivodeship, Poland. Weather forecast Wykno, Łódź Voivodeship.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Wykno, Łódź Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Wykno, Łódź Voivodeship
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Wykno, Łódź Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:15 am | 8 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:37 pm | 14:45 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:36 am | 8:39 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:49 am | 9:27 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:49 am | 10:28 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:37 pm | 04/29/2026 4:09 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |