Weather Wycisłowo today
Weather forecast Wycisłowo April 28, 2026
During the day morning overcast, later morning cloudy, in the afternoon initially cloudy, later clear, in the evening overcast. The highest temperature 12 °C. At night clear. The lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Wycisłowo, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east-northeast |
1022 hPa | 51 % | -4 °C | 100 % | 0% | 0% | 25% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-northeast |
1023 hPa | 55 % | -3 °C | 85 % | 0% | 3% | 73% | 40% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northeast |
1023 hPa | 25 % | -7 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northeast |
1022 hPa | 29 % | -6 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 0% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1026 hPa | 63 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h north-northwest |
1027 hPa | 56 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north |
1027 hPa | 25 % | -7 °C | 68 % | 0% | 0% | 68% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northwest |
1025 hPa | 33 % | -5 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 0% | |
Wycisłowo, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.8333; 17.1833
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 135 m
The administrative part:
- Greater Poland Voivodeship, Poznaň
- Powiat gostyński, Sułkowice, Greater Poland Voivodeship
Something wrong, something missing?
Weather Wycisłowo, Poland. Weather forecast Wycisłowo.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Wycisłowo is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Wycisłowo
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Wycisłowo
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:27 am | 8:10 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:48 pm | 14:42 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:49 am | 8:49 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:01 am | 9:37 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:02 am | 10:38 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:34 pm | 04/28/2026 4:10 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |