Weather Wólka Petryłowska long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Wólka Petryłowska for ten days.
Sunday, May 3
22 / 9°C
| 0.0 mm | 13 km/h |
| 9 °C | 7 °C | 2 am | |
| 13 °C | 12 °C | 8 am | |
| 22 °C | 21 °C | 2 pm | |
| 18 °C | 16 °C | 8 pm |
sunrise 4:54 am
sunset 7:52 pm
HOURLY
sunset 7:52 pm
|
|
|
|
Weather forecast Wólka Petryłowska, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h southwest |
1021 hPa | 72 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h southwest |
1021 hPa | 65 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h south-southwest |
1018 hPa | 32 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h south |
1016 hPa | 43 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h south-southwest |
1016 hPa | 61 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southwest |
1017 hPa | 60 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 25 °C 24 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southwest |
1014 hPa | 35 % | 8 °C | 61 % | 0% | 0% | 0% | 61% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h west-southwest |
1013 hPa | 45 % | 7 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
Wólka Petryłowska, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.3488; 23.4386
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Wólka Petryłowska, Poland. Weather forecast Wólka Petryłowska.
Wólka Petryłowska - weather nearby - bigger cities
Wólka Petryłowska - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Wólka Petryłowska is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Wólka Petryłowska
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:54 am | 7:52 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:23 pm | 14:57 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:15 am | 8:31 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:26 am | 9:21 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:24 am | 10:24 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 9:19 pm | 05/03/2026 5:01 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |