Weather Przeżdziatka the day after tomorrow
| 10 °C | 7 °C | 9 am | |
| 14 °C | 12 °C | 12 pm | |
| 16 °C | 14 °C | 3 pm | |
| 10 °C | 8 °C | 9 pm |
sunrise 5:00 am
sunset 7:57 pm
HOURLY
sunset 7:57 pm
Weather forecast Przeżdziatka May 1, 2026
During the day morning cloudy, in the afternoon initially cloudy, later overcast, in the evening initially overcast, later clear. The highest temperature 16 °C. At night the lowest temperature 1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Przeżdziatka, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-northwest |
1027 hPa | 68 % | -1 °C | 48 % | 0% | 0% | 11% | 42% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-northwest |
1027 hPa | 72 % | -1 °C | 41 % | 0% | 3% | 14% | 32% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-northwest |
1027 hPa | 75 % | -1 °C | 44 % | 0% | 0% | 14% | 34% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west |
1027 hPa | 78 % | -1 °C | 16 % | 0% | 0% | 10% | 7% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west |
1027 hPa | 80 % | -1 °C | 13 % | 0% | 0% | 10% | 2% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west |
1027 hPa | 81 % | -1 °C | 70 % | 0% | 0% | 70% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west |
1027 hPa | 73 % | 0 °C | 99 % | 0% | 0% | 99% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west |
1027 hPa | 67 % | 0 °C | 98 % | 0% | 0% | 98% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west |
1027 hPa | 60 % | 0 °C | 83 % | 0% | 0% | 83% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-northwest |
1027 hPa | 53 % | 0 °C | 34 % | 0% | 0% | 34% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-northwest |
1027 hPa | 49 % | 1 °C | 28 % | 0% | 0% | 28% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northwest |
1027 hPa | 47 % | 2 °C | 56 % | 0% | 4% | 55% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northwest |
1027 hPa | 46 % | 2 °C | 52 % | 0% | 3% | 51% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northwest |
1026 hPa | 42 % | 3 °C | 97 % | 0% | 97% | 10% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northwest |
1026 hPa | 44 % | 3 °C | 100 % | 0% | 100% | 41% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1025 hPa | 45 % | 4 °C | 100 % | 0% | 100% | 7% | 6% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north |
1025 hPa | 46 % | 4 °C | 100 % | 0% | 100% | 18% | 60% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1025 hPa | 47 % | 4 °C | 100 % | 0% | 99% | 10% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1025 hPa | 48 % | 4 °C | 100 % | 0% | 96% | 3% | 98% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1025 hPa | 55 % | 5 °C | 96 % | 0% | 36% | 0% | 95% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east-northeast |
1025 hPa | 65 % | 5 °C | 43 % | 0% | 3% | 0% | 42% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east |
1026 hPa | 73 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-southeast |
1026 hPa | 77 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south-southeast |
1026 hPa | 78 % | 4 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south |
1026 hPa | 81 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southwest |
1026 hPa | 84 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southwest |
1026 hPa | 87 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southwest |
1025 hPa | 68 % | 6 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h southwest |
1023 hPa | 40 % | 6 °C | 22 % | 0% | 0% | 0% | 22% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south |
1020 hPa | 49 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Przeżdziatka, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 52.4080; 22.2060
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 163 m
The administrative part:
- Masovian Voivodeship, Warsaw
- Powiat sokołowski, Sokołów Podlaski
Something wrong, something missing?
Weather Przeżdziatka, Poland. Weather forecast Przeżdziatka.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Przeżdziatka is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Przeżdziatka
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5 am | 7:57 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:28 pm | 14:57 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:20 am | 8:37 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:30 am | 9:28 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:25 am | 10:34 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 6:59 pm | 05/01/2026 4:22 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |