Weather Przełęcz Przegib tomorrow
Weather forecast Przełęcz Przegib April 29, 2026
During the day morning partly cloudy, later morning clear, in the evening initially clear, later partly cloudy. The highest temperature 6 °C. At night clear. The lowest temperature -3 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Przełęcz Przegib, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east |
1024 hPa | 68 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east |
1024 hPa | 67 % | -5 °C | 6 % | 0% | 0% | 0% | 6% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east |
1023 hPa | 63 % | -6 °C | 94 % | 0% | 0% | 7% | 94% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h east |
1023 hPa | 57 % | -7 °C | 96 % | 0% | 0% | 54% | 96% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east |
1023 hPa | 60 % | -7 °C | 60 % | 0% | 0% | 34% | 56% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | -2 °C -5 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h east |
1023 hPa | 63 % | -7 °C | 43 % | 0% | 0% | 27% | 40% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h east |
1023 hPa | 63 % | -6 °C | 10 % | 0% | 0% | 7% | 7% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northeast |
1024 hPa | 57 % | -5 °C | 7 % | 0% | 0% | 1% | 5% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northeast |
1024 hPa | 45 % | -6 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northeast |
1026 hPa | 35 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1027 hPa | 53 % | -7 °C | 14 % | 0% | 10% | 7% | 0% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | -3 °C -6 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northeast |
1029 hPa | 78 % | -5 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northeast |
1030 hPa | 52 % | -7 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1029 hPa | 41 % | -5 °C | 60 % | 0% | 60% | 7% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h northeast |
1028 hPa | 59 % | -5 °C | 9 % | 0% | 1% | 7% | 0% | |
Przełęcz Przegib, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 49.6333; 19.4833
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Przełęcz Przegib, Poland. Weather forecast Przełęcz Przegib.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Przełęcz Przegib is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Przełęcz Przegib
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:22 am | 7:56 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:39 pm | 14:33 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:46 am | 8:33 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:02 am | 9:18 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:08 am | 10:12 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:38 pm | 04/29/2026 4:13 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |