Weather Przegaliny Duże weekend
Weather forecast for Przegaliny Duże for this and next weekend.
Tuesday, Apr 28
9 / -1°C
| 4.3 mm | 10 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Przegaliny Duże, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 04/20/2026 |
|||||||||||||
| 10 AM
4 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h east |
1015 hPa | 69 % | 2 °C | 100 % | 0% | 100% | 84% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h east-northeast |
1014 hPa | 61 % | 2 °C | 50 % | 0% | 50% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h east-northeast |
1014 hPa | 51 % | 0 °C | 28 % | 0% | 28% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h east-northeast |
1014 hPa | 43 % | 0 °C | 22 % | 0% | 18% | 14% | 3% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h east-northeast |
1014 hPa | 36 % | -2 °C | 23 % | 0% | 16% | 18% | 1% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h east-northeast |
1014 hPa | 35 % | -2 °C | 25 % | 0% | 10% | 14% | 8% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east-northeast |
1014 hPa | 33 % | -3 °C | 28 % | 0% | 3% | 22% | 7% | |
| 5 PM
11 AM
| partly cloudy | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east-northeast |
1015 hPa | 32 % | -4 °C | 20 % | 0% | 0% | 14% | 7% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h east-northeast |
1015 hPa | 29 % | -6 °C | 82 % | 0% | 0% | 82% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east-northeast |
1016 hPa | 31 % | -6 °C | 75 % | 0% | 0% | 75% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-northeast |
1016 hPa | 33 % | -6 °C | 82 % | 0% | 0% | 82% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-northeast |
1017 hPa | 36 % | -5 °C | 70 % | 0% | 0% | 70% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east-northeast |
1017 hPa | 42 % | -5 °C | 61 % | 0% | 0% | 61% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-northeast |
1017 hPa | 46 % | -4 °C | 32 % | 0% | 0% | 32% | 0% | |
Tuesday 04/21/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-northeast |
1018 hPa | 53 % | -4 °C | 43 % | 0% | 0% | 43% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northeast |
1018 hPa | 58 % | -4 °C | 57 % | 0% | 0% | 57% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northeast |
1018 hPa | 63 % | -3 °C | 19 % | 0% | 0% | 19% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east-northeast |
1019 hPa | 67 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1019 hPa | 74 % | -3 °C | 37 % | 0% | 0% | 37% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north |
1019 hPa | 73 % | -3 °C | 91 % | 0% | 0% | 91% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1019 hPa | 67 % | -3 °C | 46 % | 0% | 0% | 45% | 3% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1019 hPa | 64 % | -3 °C | 100 % | 0% | 2% | 97% | 89% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1020 hPa | 56 % | -3 °C | 82 % | 0% | 0% | 68% | 56% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1020 hPa | 48 % | -3 °C | 14 % | 0% | 0% | 14% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north-northeast |
1020 hPa | 35 % | -5 °C | 72 % | 0% | 0% | 72% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northeast |
1020 hPa | 32 % | -5 °C | 65 % | 0% | 0% | 65% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northeast |
1020 hPa | 29 % | -6 °C | 86 % | 0% | 0% | 86% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northeast |
1019 hPa | 29 % | -6 °C | 82 % | 0% | 0% | 82% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northeast |
1019 hPa | 28 % | -6 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north-northeast |
1019 hPa | 31 % | -5 °C | 98 % | 0% | 0% | 98% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north |
1019 hPa | 31 % | -5 °C | 77 % | 0% | 0% | 77% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1018 hPa | 30 % | -5 °C | 99 % | 0% | 0% | 99% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1018 hPa | 30 % | -5 °C | 97 % | 0% | 0% | 97% | 10% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northwest |
1018 hPa | 37 % | -3 °C | 98 % | 0% | 0% | 96% | 71% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1018 hPa | 42 % | -3 °C | 99 % | 0% | 0% | 70% | 98% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northwest |
1019 hPa | 44 % | -3 °C | 100 % | 0% | 0% | 76% | 97% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north |
1019 hPa | 43 % | -4 °C | 10 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north-northeast |
1019 hPa | 46 % | -4 °C | 33 % | 0% | 0% | 28% | 6% | |
Przegaliny Duże, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.8333; 22.8833
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 149 m
The administrative part:
- Lublin Voivodeship, Lublin
- Powiat radzyński, Czemierniki, Lublin Voivodeship
Something wrong, something missing?
Weather Przegaliny Duże, Poland. Weather forecast Przegaliny Duże.
Przegaliny Duże - weather nearby - bigger cities
Przegaliny Duże - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.