Weather Przechowo week
Weather forecast for Przechowo for this and next week.
Monday, May 18
16 / 10°C
| 0.0 mm | 9 km/h |
| 10 °C | 8 °C | 2 am | |
| 10 °C | 8 °C | 8 am | |
| 16 °C | 15 °C | 2 pm | |
| 13 °C | 12 °C | 8 pm |
sunrise 4:41 am
sunset 8:45 pm
HOURLY
sunset 8:45 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Przechowo, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1016 hPa | 61 % | 3 °C | 100 % | 0% | 41% | 100% | 89% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1016 hPa | 63 % | 3 °C | 100 % | 0% | 68% | 100% | 94% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0-0.6 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1016 hPa | 65 % | 3 °C | 100 % | 0% | 90% | 100% | 97% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northeast |
1017 hPa | 81 % | 6 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 75% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1016 hPa | 60 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 95% | 64% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1016 hPa | 70 % | 7 °C | 80 % | 0% | 18% | 47% | 48% | |
Tuesday 05/19/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1017 hPa | 85 % | 6 °C | 39 % | 0% | 17% | 18% | 20% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-northwest |
1018 hPa | 76 % | 7 °C | 26 % | 0% | 10% | 8% | 10% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
1018 hPa | 50 % | 9 °C | 50 % | 0% | 20% | 42% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northeast |
1020 hPa | 70 % | 11 °C | 24 % | 0% | 13% | 14% | 0% | |
Przechowo, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.4000; 18.4167
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 20 m
The administrative part:
- Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Bydgoszcz
- Powiat świecki, Gmina Świecie
Something wrong, something missing?
Weather Przechowo, Poland. Weather forecast Przechowo.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Przechowo is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Przechowo
data are always in the local timeSun and light
May 18, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:41 am | 8:45 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:42 pm | 16:03 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:55 am | 9:31 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:51 am | 10:36 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/18/2026 5:01 am | 05/18/2026 11:50 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |