Weather Przechowo long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Przechowo for ten days.
Saturday, May 23
24 / 11°C
| 0.0 mm | 11 km/h |
| 11 °C | 10 °C | 2 am | |
| 15 °C | 15 °C | 8 am | |
| 24 °C | 24 °C | 2 pm | |
| 19 °C | 20 °C | 8 pm |
sunrise 4:34 am
sunset 8:52 pm
HOURLY
sunset 8:52 pm
|
|
|
|
Weather forecast Przechowo, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/23/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1026 hPa | 89 % | 9 °C | 14 % | 0% | 7% | 1% | 6% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1026 hPa | 79 % | 11 °C | 7 % | 0% | 0% | 6% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 24 °C 24 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northeast |
1025 hPa | 49 % | 12 °C | 49 % | 0% | 39% | 17% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1023 hPa | 66 % | 12 °C | 10 % | 0% | 5% | 0% | 4% | |
Sunday 05/24/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1025 hPa | 90 % | 10 °C | 18 % | 0% | 12% | 7% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1024 hPa | 79 % | 12 °C | 5 % | 0% | 1% | 2% | 1% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 24 °C 24 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northeast |
1022 hPa | 46 % | 11 °C | 19 % | 0% | 5% | 4% | 10% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1021 hPa | 66 % | 13 °C | 9 % | 0% | 3% | 7% | 1% | |
Przechowo, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.4000; 18.4167
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 20 m
The administrative part:
- Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Bydgoszcz
- Powiat świecki, Gmina Świecie
Something wrong, something missing?
Weather Przechowo, Poland. Weather forecast Przechowo.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Przechowo is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Przechowo
data are always in the local timeSun and light
May 23, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:34 am | 8:52 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:43 pm | 16:18 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:46 am | 9:41 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:37 am | 10:50 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/23/2026 11:56 am | 05/24/2026 2:04 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |