Weather Potuły today
Weather forecast Potuły April 29, 2026
During the day morning cloudy, in the afternoon initially cloudy, later partly cloudy, in the evening cloudy. The highest temperature 10 °C. At night overcast. The lowest temperature -1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Potuły, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h north-northwest |
1029 hPa | 83 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 0 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h northwest |
1029 hPa | 89 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1029 hPa | 91 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northwest |
1029 hPa | 91 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1029 hPa | 91 % | -2 °C | 5 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northwest |
1029 hPa | 90 % | -2 °C | 52 % | 0% | 22% | 48% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1029 hPa | 86 % | -2 °C | 77 % | 0% | 39% | 74% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1030 hPa | 71 % | -2 °C | 95 % | 0% | 67% | 84% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northwest |
1030 hPa | 66 % | -1 °C | 91 % | 0% | 77% | 57% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northwest |
1030 hPa | 63 % | -1 °C | 72 % | 0% | 56% | 43% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north |
1031 hPa | 55 % | -2 °C | 94 % | 0% | 89% | 61% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north |
1031 hPa | 51 % | -2 °C | 81 % | 0% | 77% | 21% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1030 hPa | 47 % | -2 °C | 94 % | 0% | 90% | 44% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northwest |
1030 hPa | 41 % | -4 °C | 95 % | 0% | 93% | 51% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1030 hPa | 39 % | -4 °C | 70 % | 0% | 65% | 23% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north |
1030 hPa | 32 % | -6 °C | 26 % | 0% | 15% | 14% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northeast |
1030 hPa | 26 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northeast |
1030 hPa | 26 % | -9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1030 hPa | 31 % | -7 °C | 13 % | 0% | 0% | 0% | 13% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northeast |
1031 hPa | 37 % | -6 °C | 38 % | 0% | 0% | 0% | 38% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1031 hPa | 43 % | -5 °C | 30 % | 0% | 0% | 0% | 30% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north |
1031 hPa | 53 % | -4 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north |
1031 hPa | 64 % | -3 °C | 15 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northwest |
1031 hPa | 73 % | -2 °C | 54 % | 0% | 0% | 0% | 54% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1032 hPa | 79 % | -2 °C | 82 % | 0% | 0% | 0% | 82% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northwest |
1032 hPa | 79 % | -2 °C | 72 % | 0% | 0% | 0% | 72% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1032 hPa | 77 % | -2 °C | 72 % | 0% | 0% | 19% | 66% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north-northwest |
1032 hPa | 75 % | -2 °C | 89 % | 0% | 0% | 69% | 65% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h northwest |
1031 hPa | 71 % | -2 °C | 99 % | 0% | 30% | 99% | 64% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h northwest |
1032 hPa | 68 % | -2 °C | 100 % | 0% | 76% | 100% | 51% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h northwest |
1031 hPa | 67 % | -2 °C | 100 % | 0% | 91% | 99% | 41% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west |
1031 hPa | 66 % | -2 °C | 100 % | 0% | 99% | 97% | 29% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-southwest |
1031 hPa | 55 % | -3 °C | 100 % | 0% | 99% | 94% | 38% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h southwest |
1031 hPa | 47 % | -3 °C | 100 % | 0% | 97% | 99% | 37% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west-southwest |
1031 hPa | 45 % | -3 °C | 100 % | 0% | 97% | 99% | 23% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-southwest |
1030 hPa | 42 % | -2 °C | 100 % | 0% | 98% | 99% | 32% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west-southwest |
1030 hPa | 42 % | -1 °C | 99 % | 0% | 80% | 97% | 26% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west-southwest |
1029 hPa | 44 % | 0 °C | 98 % | 0% | 43% | 98% | 12% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west |
1028 hPa | 45 % | 1 °C | 96 % | 0% | 39% | 95% | 8% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1027 hPa | 66 % | 5 °C | 15 % | 0% | 0% | 4% | 11% | |
Potuły, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.2213; 18.0876
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Potuły, Poland. Weather forecast Potuły.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Potuły is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Potuły
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Potuły
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:14 am | 8:16 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:44 pm | 15:02 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:32 am | 8:58 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:39 am | 9:52 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:27 am | 11:06 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:47 pm | 04/29/2026 4:14 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |