Weather Pieńki, Łódź Voivodeship tomorrow
Weather forecast Pieńki, Łódź Voivodeship April 29, 2026
During the day cloudy, in the evening initially cloudy, later clear. The highest temperature 8 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 2 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pieńki, Łódź Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1025 hPa | 59 % | -3 °C | 67 % | 0% | 0% | 67% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1026 hPa | 62 % | -2 °C | 100 % | 0% | 6% | 100% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1025 hPa | 59 % | -2 °C | 99 % | 0% | 15% | 99% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1026 hPa | 58 % | -3 °C | 97 % | 0% | 24% | 97% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northeast |
1026 hPa | 59 % | -3 °C | 96 % | 0% | 28% | 96% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1026 hPa | 59 % | -4 °C | 57 % | 0% | 25% | 57% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1027 hPa | 64 % | -4 °C | 57 % | 0% | 5% | 57% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1027 hPa | 66 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1027 hPa | 61 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 4 °C 0 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northeast |
1028 hPa | 49 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north |
1028 hPa | 40 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h north |
1028 hPa | 33 % | -8 °C | 84 % | 0% | 77% | 57% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h north |
1028 hPa | 36 % | -6 °C | 88 % | 0% | 78% | 86% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h north |
1028 hPa | 40 % | -6 °C | 97 % | 0% | 92% | 96% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h north |
1028 hPa | 38 % | -6 °C | 99 % | 0% | 64% | 99% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h north |
1028 hPa | 37 % | -6 °C | 100 % | 0% | 78% | 100% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north |
1028 hPa | 34 % | -7 °C | 99 % | 0% | 3% | 99% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north |
1028 hPa | 34 % | -7 °C | 96 % | 0% | 0% | 96% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north |
1028 hPa | 33 % | -7 °C | 96 % | 0% | 0% | 96% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1027 hPa | 36 % | -6 °C | 65 % | 0% | 0% | 65% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northeast |
1028 hPa | 44 % | -5 °C | 5 % | 0% | 0% | 5% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1029 hPa | 54 % | -4 °C | 32 % | 0% | 0% | 32% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1029 hPa | 56 % | -5 °C | 34 % | 0% | 0% | 34% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1029 hPa | 54 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north |
1030 hPa | 51 % | -7 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1030 hPa | 55 % | -6 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north |
1030 hPa | 62 % | -6 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1030 hPa | 65 % | -6 °C | 14 % | 0% | 0% | 0% | 14% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1030 hPa | 67 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | -2 °C -5 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1030 hPa | 69 % | -6 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northwest |
1031 hPa | 70 % | -6 °C | 95 % | 0% | 0% | 10% | 94% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1031 hPa | 67 % | -5 °C | 40 % | 0% | 0% | 37% | 8% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1031 hPa | 61 % | -4 °C | 35 % | 0% | 0% | 35% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1031 hPa | 50 % | -4 °C | 58 % | 0% | 0% | 58% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northwest |
1031 hPa | 37 % | -7 °C | 86 % | 0% | 0% | 68% | 54% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northwest |
1031 hPa | 32 % | -7 °C | 61 % | 0% | 0% | 3% | 60% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1031 hPa | 29 % | -8 °C | 90 % | 0% | 0% | 1% | 90% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1030 hPa | 29 % | -7 °C | 99 % | 0% | 0% | 1% | 99% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1030 hPa | 30 % | -6 °C | 85 % | 0% | 0% | 6% | 84% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1029 hPa | 31 % | -5 °C | 32 % | 0% | 0% | 3% | 30% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north |
1029 hPa | 34 % | -4 °C | 15 % | 0% | 0% | 11% | 7% | |
| 5 PM
11 AM
| partly cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north |
1028 hPa | 39 % | -2 °C | 22 % | 0% | 7% | 18% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north |
1028 hPa | 42 % | -1 °C | 82 % | 0% | 63% | 46% | 9% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1028 hPa | 47 % | 0 °C | 51 % | 0% | 39% | 14% | 12% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1028 hPa | 54 % | 0 °C | 68 % | 0% | 2% | 64% | 5% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1028 hPa | 55 % | 0 °C | 100 % | 0% | 3% | 100% | 25% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1028 hPa | 55 % | 0 °C | 100 % | 0% | 8% | 100% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north |
1029 hPa | 57 % | 0 °C | 99 % | 0% | 80% | 99% | 0% | |
Pieńki, Łódź Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.3320; 19.6307
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 204 m
The administrative part:
- Łódź Voivodeship, Lodz
- Powiat piotrkowski, Krzyżanów, Łódź Voivodeship
Something wrong, something missing?
Weather Pieńki, Łódź Voivodeship, Poland. Weather forecast Pieńki, Łódź Voivodeship.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pieńki, Łódź Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pieńki, Łódź Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:17 am | 8:01 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:38 pm | 14:43 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:39 am | 8:39 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:52 am | 9:27 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:53 am | 10:26 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:38 pm | 04/29/2026 4:11 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |