Weather Piaski Drużków long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Piaski Drużków for ten days.
Monday, May 4
25 / 11°C
| 0.0 mm | 4 km/h |
| 11 °C | 10 °C | 2 am | |
| 15 °C | 14 °C | 8 am | |
| 25 °C | 24 °C | 2 pm | |
| 21 °C | 19 °C | 8 pm |
sunrise 5:08 am
sunset 8:00 pm
HOURLY
sunset 8:00 pm
|
|
|
|
Weather forecast Piaski Drużków, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h southwest |
1013 hPa | 77 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 0.2 m/s1 km/h west-southwest |
1013 hPa | 54 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 25 °C 24 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southeast |
1011 hPa | 29 % | 5 °C | 43 % | 0% | 0% | 0% | 43% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-southeast |
1009 hPa | 41 % | 6 °C | 90 % | 0% | 0% | 1% | 90% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h southwest |
1011 hPa | 58 % | 5 °C | 93 % | 0% | 0% | 0% | 93% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 16 °C 15 °C |
1.7 mm | 1.3 m/s5 km/h west |
1012 hPa | 57 % | 7 °C | 96 % | 0% | 0% | 1% | 96% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 18 °C 18 °C |
0.4 mm | 2.8 m/s10 km/h west-southwest |
1012 hPa | 66 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 79% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-northwest |
1012 hPa | 83 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 2% | 100% | |
Piaski Drużków, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 49.8227; 20.6880
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 244 m
The administrative part:
- Lesser Poland Voivodeship, Krakow
- Powiat brzeski, Brzesko, Lesser Poland Voivodeship
Something wrong, something missing?
Weather Piaski Drużków, Poland. Weather forecast Piaski Drużków.
Piaski Drużków - weather nearby - bigger cities
Piaski Drużków - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Piaski Drużków is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Piaski Drużków
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:08 am | 8 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:34 pm | 14:51 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:31 am | 8:38 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:44 am | 9:24 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:47 am | 10:23 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 10:31 pm | 05/04/2026 5:53 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |