Weather Pętkowo week
Weather forecast for Pętkowo for this and next week.
Sunday, May 3
25 / 12°C
| 0.0 mm | 8 km/h |
| 12 °C | 11 °C | 2 am | |
| 15 °C | 14 °C | 8 am | |
| 25 °C | 24 °C | 2 pm | |
| 20 °C | 19 °C | 8 pm |
sunrise 5:16 am
sunset 8:20 pm
HOURLY
sunset 8:20 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pętkowo, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south |
1016 hPa | 57 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south |
1015 hPa | 60 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 25 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southwest |
1012 hPa | 28 % | 5 °C | 83 % | 0% | 0% | 0% | 83% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southeast |
1009 hPa | 38 % | 5 °C | 80 % | 0% | 0% | 0% | 80% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h southwest |
1010 hPa | 64 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.3 mm | 1.1 m/s4 km/h north |
1011 hPa | 80 % | 11 °C | 94 % | 0% | 0% | 3% | 94% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 22 °C 22 °C |
0.3 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1011 hPa | 49 % | 10 °C | 100 % | 0% | 17% | 6% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 17 °C 16 °C |
1.5 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1010 hPa | 60 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 93% | 100% | |
Pętkowo, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 52.2112; 17.2560
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 84 m
The administrative part:
- Greater Poland Voivodeship, Poznaň
- Powiat średzki, Środa Wielkopolska
Something wrong, something missing?
Weather Pętkowo, Poland. Weather forecast Pętkowo.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pętkowo is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pętkowo
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:16 am | 8:20 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:47 pm | 15:03 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:36 am | 9 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:45 am | 9:51 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:39 am | 10:59 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 9:50 pm | 05/03/2026 5:21 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |