Weather Pęplino today
Weather forecast Pęplino April 28, 2026
During the day morning clear, later morning partly cloudy. The highest temperature 12 °C. At night cloudy. The lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pęplino, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h northwest |
1025 hPa | 74 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h west |
1025 hPa | 76 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southeast |
1026 hPa | 80 % | -1 °C | 17 % | 0% | 0% | 0% | 16% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south |
1025 hPa | 83 % | -2 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south |
1026 hPa | 84 % | -2 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h southwest |
1026 hPa | 83 % | -2 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h south |
1026 hPa | 81 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southwest |
1026 hPa | 71 % | -2 °C | 31 % | 0% | 0% | 0% | 31% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h southwest |
1027 hPa | 53 % | -3 °C | 20 % | 0% | 1% | 0% | 19% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-southwest |
1027 hPa | 51 % | -1 °C | 3 % | 0% | 2% | 1% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west-northwest |
1026 hPa | 40 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h west-northwest |
1026 hPa | 38 % | -2 °C | 6 % | 0% | 0% | 6% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h northwest |
1026 hPa | 43 % | 0 °C | 46 % | 0% | 8% | 42% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northwest |
1026 hPa | 54 % | 2 °C | 62 % | 0% | 28% | 51% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north |
1026 hPa | 40 % | -1 °C | 55 % | 0% | 28% | 39% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1027 hPa | 38 % | -2 °C | 51 % | 0% | 30% | 30% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north |
1027 hPa | 38 % | -2 °C | 16 % | 0% | 10% | 8% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1027 hPa | 46 % | 0 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north |
1027 hPa | 43 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1027 hPa | 47 % | -2 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1027 hPa | 54 % | -1 °C | 13 % | 0% | 0% | 12% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north |
1028 hPa | 68 % | 0 °C | 24 % | 0% | 0% | 23% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1028 hPa | 80 % | 1 °C | 26 % | 0% | 9% | 19% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1028 hPa | 85 % | 1 °C | 14 % | 0% | 7% | 7% | 0% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northwest |
1029 hPa | 87 % | 1 °C | 13 % | 0% | 0% | 13% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h west-northwest |
1029 hPa | 88 % | 0 °C | 25 % | 0% | 0% | 25% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west-southwest |
1029 hPa | 90 % | 0 °C | 38 % | 0% | 0% | 38% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h south-southwest |
1030 hPa | 90 % | 0 °C | 36 % | 0% | 0% | 35% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south-southwest |
1029 hPa | 89 % | 0 °C | 44 % | 0% | 3% | 41% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h south-southwest |
1030 hPa | 87 % | -1 °C | 48 % | 0% | 5% | 42% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h south-southwest |
1030 hPa | 86 % | -1 °C | 84 % | 0% | 28% | 78% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h west-southwest |
1030 hPa | 80 % | 0 °C | 81 % | 0% | 57% | 71% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1031 hPa | 74 % | 1 °C | 82 % | 0% | 66% | 46% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1031 hPa | 59 % | 0 °C | 86 % | 0% | 66% | 49% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north |
1032 hPa | 46 % | -2 °C | 77 % | 0% | 63% | 57% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north |
1032 hPa | 48 % | -2 °C | 88 % | 0% | 61% | 77% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north-northeast |
1032 hPa | 35 % | -5 °C | 62 % | 0% | 50% | 28% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northeast |
1032 hPa | 33 % | -5 °C | 25 % | 0% | 22% | 6% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northeast |
1032 hPa | 31 % | -5 °C | 7 % | 0% | 6% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northeast |
1032 hPa | 30 % | -5 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1032 hPa | 29 % | -6 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 5 PM
11 AM
| partly cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northeast |
1032 hPa | 30 % | -6 °C | 24 % | 0% | 0% | 0% | 24% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1032 hPa | 30 % | -6 °C | 34 % | 0% | 0% | 0% | 34% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northeast |
1032 hPa | 32 % | -6 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h northeast |
1032 hPa | 37 % | -5 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h east-northeast |
1032 hPa | 48 % | -3 °C | 28 % | 0% | 0% | 0% | 28% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h south |
1032 hPa | 56 % | -3 °C | 24 % | 0% | 0% | 0% | 24% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south |
1032 hPa | 64 % | -2 °C | 16 % | 0% | 0% | 0% | 16% | |
Pęplino, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.5286; 16.8665
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 16 m
The administrative part:
- Pomeranian Voivodeship, Gdansk
- Powiat słupski, Objazda, Pomeranian Voivodeship
Something wrong, something missing?
Weather Pęplino, Poland. Weather forecast Pęplino.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pęplino is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Pęplino
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Pęplino
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:20 am | 8:20 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:50 pm | 15:00 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:38 am | 9:03 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:45 am | 9:57 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:32 am | 11:11 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:33 pm | 04/28/2026 4:11 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |