Weather Pelplin the day after tomorrow
Weather forecast Pelplin April 30, 2026
During the day morning cloudy, later morning overcast. The highest temperature 8 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pelplin, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1019 hPa | 85 % | -1 °C | 42 % | 0% | 18% | 24% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1021 hPa | 79 % | 0 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 3% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northeast |
1020 hPa | 60 % | 0 °C | 100 % | 0% | 98% | 84% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northeast |
1021 hPa | 76 % | 1 °C | 88 % | 0% | 23% | 80% | 69% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1020 hPa | 89 % | 0 °C | 28 % | 0% | 30% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northeast |
1025 hPa | 78 % | 0 °C | 63 % | 0% | 59% | 10% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northeast |
1021 hPa | 63 % | 1 °C | 100 % | 0% | 100% | 62% | 8% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1022 hPa | 77 % | 1 °C | 89 % | 0% | 23% | 87% | 4% | |
Pelplin, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.9283; 18.6977
Time zone: Europe / Warsaw
Population: 8 320
Altitude: 41 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Pelplin, Poland. Weather forecast Pelplin.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pelplin is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pelplin
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:11 am | 8:15 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:42 pm | 15:04 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:29 am | 8:57 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:36 am | 9:50 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:24 am | 11:04 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:01 pm | 04/30/2026 4:20 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |