Weather Pędzewo long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Pędzewo for ten days.
Monday, May 4
24 / 14°C
| 8.6 mm | 6 km/h |
| 14 °C | 12 °C | 2 am | |
| 15 °C | 14 °C | 8 am | |
| 24 °C | 23 °C | 2 pm | |
| 16 °C | 17 °C | 8 pm |
sunrise 5:07 am
sunset 8:20 pm
HOURLY
sunset 8:20 pm
|
|
|
|
Weather forecast Pędzewo, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h southwest |
1009 hPa | 49 % | 3 °C | 81 % | 0% | 0% | 0% | 81% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north |
1011 hPa | 64 % | 8 °C | 11 % | 0% | 0% | 0% | 11% | |
| 2 PM
8 AM
| heavy rain | 24 °C 24 °C |
8.6 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1011 hPa | 43 % | 10 °C | 94 % | 0% | 24% | 34% | 91% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northeast |
1010 hPa | 80 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 1% | 100% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| light rain | 12 °C 12 °C |
0.7 mm | 2.6 m/s9 km/h north |
1011 hPa | 95 % | 11 °C | 100 % | 0% | 5% | 77% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1013 hPa | 80 % | 5 °C | 96 % | 0% | 14% | 84% | 68% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1014 hPa | 58 % | 7 °C | 100 % | 0% | 87% | 3% | 96% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northeast |
1014 hPa | 61 % | 5 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 6% | |
Pędzewo, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.0850; 18.3569
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 37 m
The administrative part:
- Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Bydgoszcz
- Powiat toruński, Lubicz Górny
Something wrong, something missing?
Weather Pędzewo, Poland. Weather forecast Pędzewo.
Pędzewo - weather nearby - bigger cities
Pędzewo - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pędzewo is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pędzewo
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:07 am | 8:20 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:43 pm | 15:13 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:25 am | 9:02 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:32 am | 9:56 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:18 am | 11:11 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 11:03 pm | 05/04/2026 5:39 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |