Weather Pcim today
Weather forecast Pcim April 29, 2026
During the day morning cloudy, later morning clear, in the afternoon initially clear, later cloudy, in the evening initially cloudy, later overcast. The highest temperature 7 °C. At night clear. The lowest temperature -2 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pcim, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1025 hPa | 64 % | -4 °C | 78 % | 0% | 0% | 1% | 78% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1027 hPa | 61 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northeast |
1027 hPa | 38 % | -6 °C | 84 % | 0% | 9% | 84% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north |
1028 hPa | 50 % | -5 °C | 89 % | 0% | 57% | 89% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h west |
1030 hPa | 73 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1032 hPa | 67 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1031 hPa | 42 % | -2 °C | 96 % | 0% | 0% | 40% | 96% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h southeast |
1029 hPa | 58 % | -1 °C | 64 % | 0% | 0% | 64% | 0% | |
Pcim, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 49.7517; 19.9711
Time zone: Europe / Warsaw
Population: 4 900
Altitude: 324 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Pcim, Poland. Weather forecast Pcim.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pcim is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Pcim
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Pcim
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:20 am | 7:55 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:37 pm | 14:34 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:44 am | 8:32 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:59 am | 9:16 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:05 am | 10:11 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:36 pm | 04/29/2026 4:11 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |