Weather Pauzew week
Weather forecast for Pauzew for this and next week.
Wednesday, May 20
22 / 10°C
| 0.0 mm | 6 km/h |
| 10 °C | 9 °C | 2 am | |
| 15 °C | 15 °C | 8 am | |
| 22 °C | 21 °C | 2 pm | |
| 18 °C | 18 °C | 8 pm |
sunrise 4:42 am
sunset 8:39 pm
HOURLY
sunset 8:39 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pauzew, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 05/20/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h southwest |
1020 hPa | 83 % | 6 °C | 2 % | 0% | 1% | 1% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west-northwest |
1022 hPa | 68 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north |
1022 hPa | 38 % | 6 °C | 90 % | 0% | 0% | 90% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h northeast |
1021 hPa | 59 % | 10 °C | 5 % | 0% | 2% | 5% | 0% | |
Thursday 05/21/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west |
1023 hPa | 88 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain showers | 16 °C 16 °C |
0.8 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1025 hPa | 74 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 23 °C 23 °C |
0.1 mm | 3.1 m/s11 km/h northwest |
1025 hPa | 49 % | 11 °C | 72 % | 0% | 68% | 20% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northwest |
1025 hPa | 60 % | 11 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
Pauzew, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 52.0091; 19.0062
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 101 m
The administrative part:
- Łódź Voivodeship, Lodz
- Powiat poddębicki, Lipnica, Łódź Voivodeship
Something wrong, something missing?
Weather Pauzew, Poland. Weather forecast Pauzew.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pauzew is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pauzew
data are always in the local timeSun and light
May 20, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:42 am | 8:39 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:40 pm | 15:56 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:58 am | 9:23 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:58 am | 10:24 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 12:54 am | 12:25 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/20/2026 7:35 am | 05/21/2026 1:06 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |