Weather Paulina week
Weather forecast for Paulina for this and next week.
Friday, May 15
10 / 8°C
| 0.5 mm | 8 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Paulina, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/15/2026 |
|||||||||||||
| 1 PM
7 AM
| rain | 10 °C 9 °C |
0.0-0.7 mm | 3.0 m/s11 km/h southeast |
1000 hPa | 94 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 97% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain | 10 °C 9 °C |
0.0-0.7 mm | 2.6 m/s9 km/h southeast |
1000 hPa | 95 % | 9 °C | 100 % | 0% | 99% | 100% | 98% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0-0.5 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southeast |
1000 hPa | 95 % | 9 °C | 100 % | 0% | 99% | 99% | 99% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0-0.5 mm | 2.1 m/s8 km/h south |
1000 hPa | 92 % | 9 °C | 100 % | 0% | 99% | 99% | 100% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0-0.4 mm | 2.3 m/s8 km/h southwest |
1000 hPa | 90 % | 8 °C | 100 % | 0% | 99% | 98% | 98% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0-0.3 mm | 2.8 m/s10 km/h west-southwest |
1000 hPa | 92 % | 8 °C | 100 % | 0% | 99% | 94% | 68% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-southwest |
1000 hPa | 94 % | 8 °C | 99 % | 0% | 94% | 56% | 12% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west |
1000 hPa | 95 % | 8 °C | 99 % | 0% | 98% | 2% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west |
1001 hPa | 96 % | 8 °C | 93 % | 0% | 92% | 3% | 4% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west |
1001 hPa | 97 % | 7 °C | 99 % | 0% | 99% | 1% | 1% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1001 hPa | 96 % | 7 °C | 99 % | 0% | 99% | 0% | 46% | |
Saturday 05/16/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west |
1002 hPa | 97 % | 7 °C | 100 % | 0% | 99% | 0% | 87% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west-northwest |
1002 hPa | 96 % | 7 °C | 100 % | 0% | 99% | 0% | 99% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-northwest |
1002 hPa | 96 % | 6 °C | 100 % | 0% | 99% | 1% | 100% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h northwest |
1002 hPa | 97 % | 6 °C | 100 % | 0% | 96% | 4% | 99% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1002 hPa | 98 % | 5 °C | 98 % | 1% | 58% | 4% | 95% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 5 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west |
1002 hPa | 99 % | 5 °C | 95 % | 5% | 46% | 3% | 93% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h west-northwest |
1002 hPa | 98 % | 5 °C | 96 % | 9% | 57% | 2% | 85% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northwest |
1003 hPa | 97 % | 6 °C | 93 % | 8% | 77% | 0% | 66% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northwest |
1003 hPa | 97 % | 6 °C | 90 % | 4% | 71% | 0% | 49% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north-northwest |
1004 hPa | 92 % | 7 °C | 69 % | 0% | 40% | 0% | 44% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northwest |
1004 hPa | 80 % | 8 °C | 56 % | 0% | 0% | 0% | 56% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h northwest |
1004 hPa | 63 % | 6 °C | 65 % | 0% | 0% | 0% | 65% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northwest |
1004 hPa | 50 % | 5 °C | 24 % | 0% | 0% | 0% | 24% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1004 hPa | 45 % | 4 °C | 38 % | 0% | 9% | 0% | 29% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northwest |
1004 hPa | 42 % | 3 °C | 94 % | 0% | 19% | 2% | 93% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1004 hPa | 41 % | 3 °C | 94 % | 0% | 25% | 19% | 91% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northwest |
1005 hPa | 43 % | 3 °C | 85 % | 0% | 35% | 53% | 68% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h west-northwest |
1005 hPa | 63 % | 8 °C | 87 % | 0% | 16% | 29% | 75% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h northwest |
1006 hPa | 60 % | 7 °C | 84 % | 0% | 9% | 43% | 69% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h northwest |
1006 hPa | 61 % | 6 °C | 89 % | 0% | 19% | 73% | 53% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1007 hPa | 65 % | 6 °C | 95 % | 0% | 63% | 86% | 43% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1008 hPa | 65 % | 5 °C | 92 % | 0% | 70% | 71% | 44% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-northwest |
1008 hPa | 74 % | 6 °C | 98 % | 0% | 84% | 58% | 65% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1009 hPa | 75 % | 5 °C | 99 % | 0% | 84% | 64% | 82% | |
Paulina, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.0939; 17.4950
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 54 m
The administrative part:
- Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Bydgoszcz
- Powiat nakielski, Ślesin, Kujawsko-Pomorskie
Something wrong, something missing?
Weather Paulina, Poland. Weather forecast Paulina.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Paulina is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Paulina
data are always in the local timeSun and light
May 15, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:51 am | 8:42 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:46 pm | 15:51 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:06 am | 9:27 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:06 am | 10:28 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 1:03 am | 12:28 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/15/2026 3:39 am | 05/15/2026 7:24 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |