Weather Pasłęka today
Weather forecast Pasłęka April 29, 2026
During the day partly cloudy. The highest temperature 8 °C. At night overcast. The lowest temperature 1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pasłęka, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1027 hPa | 66 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1027 hPa | 64 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northwest |
1027 hPa | 65 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northwest |
1027 hPa | 65 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north-northwest |
1027 hPa | 61 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north |
1027 hPa | 63 % | -2 °C | 42 % | 0% | 42% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h north-northwest |
1027 hPa | 63 % | -2 °C | 49 % | 0% | 49% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h north |
1028 hPa | 59 % | -1 °C | 30 % | 0% | 30% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north |
1028 hPa | 51 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h north |
1029 hPa | 53 % | -2 °C | 12 % | 0% | 12% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h north |
1029 hPa | 52 % | -1 °C | 28 % | 0% | 28% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h north |
1029 hPa | 51 % | -1 °C | 32 % | 0% | 32% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h north-northwest |
1029 hPa | 49 % | -1 °C | 28 % | 0% | 28% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h north-northwest |
1030 hPa | 45 % | -2 °C | 18 % | 0% | 18% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h north-northwest |
1030 hPa | 43 % | -3 °C | 12 % | 0% | 12% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h north-northwest |
1030 hPa | 43 % | -3 °C | 11 % | 0% | 11% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north-northwest |
1030 hPa | 46 % | -2 °C | 4 % | 0% | 4% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northwest |
1030 hPa | 49 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northwest |
1030 hPa | 57 % | -1 °C | 17 % | 0% | 0% | 0% | 17% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northwest |
1030 hPa | 63 % | 0 °C | 74 % | 0% | 0% | 0% | 74% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1030 hPa | 65 % | 0 °C | 93 % | 0% | 0% | 0% | 93% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1030 hPa | 71 % | -1 °C | 59 % | 0% | 0% | 0% | 59% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1030 hPa | 83 % | 0 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northwest |
1030 hPa | 86 % | 0 °C | 5 % | 0% | 0% | 0% | 5% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1031 hPa | 85 % | -1 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northwest |
1031 hPa | 86 % | 0 °C | 30 % | 0% | 0% | 0% | 30% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1031 hPa | 84 % | 0 °C | 65 % | 0% | 0% | 14% | 60% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1031 hPa | 87 % | 0 °C | 77 % | 0% | 0% | 58% | 49% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h east-southeast |
1031 hPa | 88 % | 0 °C | 92 % | 0% | 0% | 89% | 34% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h south-southwest |
1031 hPa | 89 % | 0 °C | 98 % | 0% | 4% | 98% | 11% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h southwest |
1031 hPa | 89 % | 0 °C | 99 % | 0% | 25% | 99% | 5% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southwest |
1030 hPa | 84 % | 0 °C | 99 % | 0% | 68% | 97% | 28% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south-southwest |
1030 hPa | 76 % | 0 °C | 99 % | 0% | 95% | 98% | 42% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west |
1030 hPa | 70 % | 1 °C | 100 % | 0% | 99% | 98% | 53% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h southwest |
1030 hPa | 54 % | -1 °C | 100 % | 0% | 98% | 99% | 63% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h southwest |
1030 hPa | 48 % | -2 °C | 100 % | 0% | 96% | 100% | 69% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h south-southwest |
1029 hPa | 48 % | -2 °C | 100 % | 0% | 99% | 100% | 71% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h south-southwest |
1029 hPa | 54 % | 0 °C | 100 % | 0% | 99% | 100% | 86% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h southwest |
1029 hPa | 55 % | 0 °C | 100 % | 0% | 99% | 99% | 90% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1026 hPa | 81 % | 4 °C | 29 % | 0% | 0% | 0% | 32% | |
Pasłęka, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.4301; 19.7692
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 254 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Pasłęka, Poland. Weather forecast Pasłęka.
Pasłęka - weather nearby - bigger cities
Pasłęka - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pasłęka is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Pasłęka
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Pasłęka
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:07 am | 8:10 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:38 pm | 15:03 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:24 am | 8:53 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:31 am | 9:47 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:17 am | 11:03 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:40 pm | 04/29/2026 4:07 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |