Weather Pampowsee tomorrow
Weather forecast Pampowsee April 29, 2026
During the day morning cloudy, in the afternoon clear. The highest temperature 13 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 4 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pampowsee, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1029 hPa | 50 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1029 hPa | 53 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-northeast |
1029 hPa | 54 % | -3 °C | 2 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-northeast |
1029 hPa | 54 % | -3 °C | 22 % | 0% | 2% | 21% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h east-northeast |
1029 hPa | 51 % | -4 °C | 49 % | 0% | 4% | 46% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east |
1029 hPa | 49 % | -5 °C | 58 % | 0% | 7% | 54% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east-southeast |
1030 hPa | 52 % | -4 °C | 53 % | 0% | 7% | 49% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-southeast |
1030 hPa | 51 % | -4 °C | 53 % | 0% | 9% | 49% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south-southeast |
1031 hPa | 45 % | -4 °C | 46 % | 0% | 8% | 43% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south |
1031 hPa | 35 % | -6 °C | 56 % | 0% | 10% | 51% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h south-southwest |
1031 hPa | 31 % | -6 °C | 67 % | 0% | 15% | 61% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h northeast |
1031 hPa | 31 % | -5 °C | 50 % | 0% | 24% | 35% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northeast |
1031 hPa | 31 % | -4 °C | 31 % | 0% | 16% | 20% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1031 hPa | 29 % | -4 °C | 33 % | 0% | 7% | 30% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northeast |
1031 hPa | 27 % | -5 °C | 28 % | 0% | 4% | 26% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1031 hPa | 29 % | -4 °C | 28 % | 0% | 4% | 26% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north |
1031 hPa | 29 % | -4 °C | 29 % | 0% | 2% | 27% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northeast |
1031 hPa | 29 % | -4 °C | 9 % | 0% | 1% | 8% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northeast |
1031 hPa | 31 % | -4 °C | 3 % | 0% | 2% | 1% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north |
1031 hPa | 32 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north |
1031 hPa | 36 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1031 hPa | 46 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1032 hPa | 53 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1032 hPa | 58 % | 0 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1032 hPa | 55 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east-northeast |
1033 hPa | 50 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east |
1032 hPa | 56 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h east-northeast |
1032 hPa | 54 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h east |
1032 hPa | 51 % | -4 °C | 2 % | 0% | 1% | 1% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south-southwest |
1032 hPa | 50 % | -4 °C | 11 % | 0% | 1% | 9% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west-southwest |
1032 hPa | 52 % | -4 °C | 41 % | 0% | 7% | 36% | 1% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west |
1033 hPa | 48 % | -4 °C | 74 % | 0% | 37% | 57% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-southwest |
1033 hPa | 44 % | -4 °C | 81 % | 0% | 17% | 76% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-southwest |
1032 hPa | 35 % | -5 °C | 70 % | 0% | 5% | 68% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h west |
1032 hPa | 35 % | -3 °C | 25 % | 0% | 1% | 24% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west-northwest |
1032 hPa | 39 % | 0 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northwest |
1031 hPa | 38 % | 0 °C | 4 % | 0% | 4% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northwest |
1031 hPa | 38 % | 2 °C | 8 % | 0% | 8% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northwest |
1030 hPa | 40 % | 3 °C | 16 % | 0% | 14% | 0% | 1% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1028 hPa | 48 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Pampowsee, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.5333; 14.3167
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Pampowsee, Poland. Weather forecast Pampowsee.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pampowsee is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pampowsee
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:31 am | 8:29 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1 pm | 14:57 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:50 am | 9:10 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:59 am | 10:02 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:51 am | 11:12 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:02 pm | 04/29/2026 4:30 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |