Weather Pakosław, Greater Poland Voivodeship week
Weather forecast for Pakosław, Greater Poland Voivodeship for this and next week.
Sunday, May 17
19 / 8°C
| 0.1 mm | 9 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pakosław, Greater Poland Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/17/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.1 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1016 hPa | 92 % | 9 °C | 71 % | 0% | 25% | 63% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northwest |
1018 hPa | 84 % | 9 °C | 99 % | 0% | 2% | 3% | 99% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1018 hPa | 49 % | 7 °C | 82 % | 0% | 3% | 21% | 76% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1018 hPa | 68 % | 10 °C | 10 % | 0% | 1% | 10% | 0% | |
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h east |
1018 hPa | 88 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h east-southeast |
1019 hPa | 80 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 21 °C 20 °C |
0.1 mm | 2.7 m/s10 km/h east |
1018 hPa | 46 % | 9 °C | 18 % | 0% | 2% | 18% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east |
1016 hPa | 60 % | 10 °C | 13 % | 0% | 6% | 10% | 0% | |
Pakosław, Greater Poland Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.6144; 17.0579
Time zone: Europe / Warsaw
Population: 1 061
Altitude: 97 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Pakosław, Greater Poland Voivodeship, Poland. Weather forecast Pakosław, Greater Poland Voivodeship.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pakosław, Greater Poland Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pakosław, Greater Poland Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
May 17, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:56 am | 8:40 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:48 pm | 15:44 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:13 am | 9:24 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:16 am | 10:21 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 1:45 am | 11:56 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/17/2026 4:36 am | 05/17/2026 10:25 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |