Weather Paczewo week
Weather forecast for Paczewo for this and next week.
Sunday, May 17
15 / 6°C
| 0.0 mm | 10 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Paczewo, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/17/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1010 hPa | 94 % | 6 °C | 80 % | 0% | 8% | 1% | 78% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1011 hPa | 92 % | 5 °C | 92 % | 0% | 42% | 6% | 84% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1011 hPa | 89 % | 5 °C | 78 % | 0% | 42% | 24% | 46% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1011 hPa | 89 % | 4 °C | 59 % | 0% | 41% | 19% | 13% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-northwest |
1012 hPa | 91 % | 4 °C | 54 % | 0% | 32% | 5% | 26% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-northwest |
1012 hPa | 91 % | 4 °C | 42 % | 0% | 5% | 1% | 39% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northwest |
1013 hPa | 89 % | 5 °C | 36 % | 0% | 0% | 3% | 35% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1014 hPa | 82 % | 5 °C | 61 % | 0% | 0% | 4% | 59% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northwest |
1014 hPa | 74 % | 5 °C | 68 % | 0% | 0% | 7% | 65% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northwest |
1014 hPa | 68 % | 5 °C | 41 % | 0% | 0% | 15% | 30% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northwest |
1014 hPa | 54 % | 3 °C | 38 % | 0% | 0% | 29% | 15% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northwest |
1015 hPa | 50 % | 3 °C | 45 % | 0% | 0% | 38% | 14% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1015 hPa | 49 % | 3 °C | 48 % | 0% | 3% | 42% | 8% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1015 hPa | 48 % | 3 °C | 64 % | 0% | 32% | 48% | 2% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1015 hPa | 47 % | 3 °C | 73 % | 0% | 35% | 62% | 1% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east-northeast |
1017 hPa | 73 % | 5 °C | 95 % | 0% | 4% | 91% | 44% | |
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northeast |
1017 hPa | 88 % | 5 °C | 73 % | 0% | 2% | 71% | 16% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northeast |
1018 hPa | 72 % | 5 °C | 94 % | 0% | 0% | 93% | 4% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northeast |
1018 hPa | 49 % | 4 °C | 78 % | 0% | 29% | 76% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h east |
1018 hPa | 69 % | 5 °C | 61 % | 0% | 19% | 19% | 46% | |
Paczewo, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.3647; 17.9227
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Paczewo, Poland. Weather forecast Paczewo.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Paczewo is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Paczewo
data are always in the local timeSun and light
May 17, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:40 am | 8:50 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:44 pm | 16:10 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:52 am | 9:38 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:44 am | 10:47 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/17/2026 4:14 am | 05/17/2026 10:44 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |