Weather Ostrów Grabowski tomorrow
Weather forecast Ostrów Grabowski April 29, 2026
During the day morning partly cloudy, later morning cloudy, in the evening clear. The highest temperature 15 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 4 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Ostrów Grabowski, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-northwest |
1023 hPa | 83 % | 2 °C | 27 % | 0% | 0% | 3% | 19% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-northwest |
1023 hPa | 73 % | 1 °C | 39 % | 0% | 25% | 16% | 1% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1023 hPa | 48 % | 4 °C | 72 % | 0% | 0% | 72% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1024 hPa | 50 % | 1 °C | 6 % | 0% | 2% | 4% | 0% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1026 hPa | 83 % | 2 °C | 23 % | 0% | 10% | 15% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1028 hPa | 72 % | 2 °C | 26 % | 0% | 0% | 0% | 26% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1027 hPa | 41 % | 3 °C | 50 % | 0% | 10% | 50% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1026 hPa | 64 % | 5 °C | 32 % | 0% | 0% | 6% | 28% | |
Ostrów Grabowski, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.4308; 14.5937
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Ostrów Grabowski, Poland. Weather forecast Ostrów Grabowski.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ostrów Grabowski is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ostrów Grabowski
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:31 am | 8:27 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:58 pm | 14:56 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:50 am | 9:09 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:59 am | 10 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:51 am | 11:09 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:01 pm | 04/29/2026 4:29 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |