Weather Osiedle Wzniesień Łódzkich the day after tomorrow
Weather forecast Osiedle Wzniesień Łódzkich May 1, 2026
During the day overcast. The highest temperature 10 °C. Total rainfall 0.1 mm. At night overcast. The lowest temperature 5 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Osiedle Wzniesień Łódzkich, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1026 hPa | 70 % | -1 °C | 100 % | 0% | 21% | 100% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.1 mm | 3.9 m/s14 km/h northeast |
1027 hPa | 71 % | 0 °C | 100 % | 0% | 52% | 100% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east-northeast |
1026 hPa | 43 % | -2 °C | 100 % | 0% | 100% | 96% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1025 hPa | 44 % | -2 °C | 89 % | 0% | 25% | 89% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northeast |
1026 hPa | 56 % | -1 °C | 94 % | 0% | 83% | 60% | 56% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northeast |
1025 hPa | 61 % | 0 °C | 100 % | 0% | 39% | 99% | 100% | |
Osiedle Wzniesień Łódzkich, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.8140; 19.5075
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Osiedle Wzniesień Łódzkich, Poland. Weather forecast Osiedle Wzniesień Łódzkich.
Osiedle Wzniesień Łódzkich - weather nearby - bigger cities
Osiedle Wzniesień Łódzkich - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Osiedle Wzniesień Łódzkich is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Osiedle Wzniesień Łódzkich
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:12 am | 8:06 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:39 pm | 14:53 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:33 am | 8:45 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:44 am | 9:35 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:42 am | 10:38 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:08 pm | 05/01/2026 4:35 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |