Weather Oporowo, Greater Poland Voivodeship long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Oporowo, Greater Poland Voivodeship for ten days.
Sunday, May 3
25 / 13°C
| 0.0 mm | 6 km/h |
| 13 °C | 11 °C | 2 am | |
| 14 °C | 13 °C | 8 am | |
| 25 °C | 24 °C | 2 pm | |
| 21 °C | 20 °C | 8 pm |
sunrise 5:19 am
sunset 8:20 pm
HOURLY
sunset 8:20 pm
|
|
|
|
Weather forecast Oporowo, Greater Poland Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south-southeast |
1017 hPa | 61 % | 5 °C | 17 % | 0% | 0% | 0% | 17% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southeast |
1016 hPa | 57 % | 5 °C | 29 % | 0% | 0% | 0% | 29% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 25 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southeast |
1014 hPa | 27 % | 5 °C | 17 % | 0% | 0% | 0% | 17% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southeast |
1012 hPa | 36 % | 5 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southeast |
1012 hPa | 54 % | 5 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southeast |
1013 hPa | 52 % | 6 °C | 17 % | 0% | 0% | 0% | 17% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 26 °C 24 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h southeast |
1012 hPa | 21 % | 2 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h southeast |
1011 hPa | 38 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
Oporowo, Greater Poland Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.8163; 16.8506
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 105 m
The administrative part:
- Greater Poland Voivodeship, Poznaň
- Powiat leszczyński, Wilkowice, Greater Poland Voivodeship
Something wrong, something missing?
Weather Oporowo, Greater Poland Voivodeship, Poland. Weather forecast Oporowo, Greater Poland Voivodeship.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Oporowo, Greater Poland Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Oporowo, Greater Poland Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:19 am | 8:20 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:49 pm | 15:00 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:39 am | 9 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:50 am | 9:50 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:45 am | 10:56 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 9:49 pm | 05/03/2026 5:25 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |