Weather Olsze, Greater Poland Voivodeship weekend
Weather forecast for Olsze, Greater Poland Voivodeship for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day clear. Sunday during the day morning clear, in the afternoon initially clear, later cloudy, in the evening overcast.
Friday, May 1
19 / 6°C
| 0.0 mm | 5 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Olsze, Greater Poland Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1028 hPa | 76 % | 2 °C | 5 % | 0% | 0% | 5% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1028 hPa | 70 % | 3 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north |
1027 hPa | 47 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-southeast |
1025 hPa | 63 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south |
1025 hPa | 80 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south |
1024 hPa | 69 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1021 hPa | 35 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south |
1017 hPa | 51 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Olsze, Greater Poland Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 52.0791; 17.0960
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 66 m
The administrative part:
- Greater Poland Voivodeship, Poznaň
- Powiat śremski, Gmina Śrem
Something wrong, something missing?
Weather Olsze, Greater Poland Voivodeship, Poland. Weather forecast Olsze, Greater Poland Voivodeship.
Olsze, Greater Poland Voivodeship - weather nearby - bigger cities
Olsze, Greater Poland Voivodeship - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Olsze, Greater Poland Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Olsze, Greater Poland Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:21 am | 8:16 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:48 pm | 14:55 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:41 am | 8:56 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:52 am | 9:46 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:49 am | 10:51 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:19 pm | 05/01/2026 4:44 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |